Przejdź do treści
Arsenal v Crystal Palace, London, UK - 20 Jan 2024 Eberechi Eze of Crystal Palace shakes hands with Marc Guehi of Crystal Palace after the Premier League match between Arsenal and Crystal Palace at The Emirates Stadium, London on 20 January 2024  London The Emirates Stadium London England Copyright: xMicahxCrook/PPAUKx PPA-082925,Image: 849564694, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Micah Crook/PPAUK / imago sport / Forum

Piłka Nożna

Cztery Orły wśród Trzech Lwów

Crystal Palace podbija reprezentację Anglii Przez ponad trzy dekady Crystal Palace nie miało przedstawiciela w kadrze reprezentacji Anglii wyselekcjonowanej na turniej, a przy okazji Euro 2024 posiada ich aż czterech – najwięcej spośród wszystkich klubów. To potwierdzenie słuszności strategii transferowej obranej przed kilkoma laty i nagroda za skuteczne jej realizowanie.

Maciej Sarosiek

Dodatkowo kontrargument w dyskusji na temat tego, czy Gareth Southgate – w trakcie kariery zawodniczej związany z Orłami – faworyzuje piłkarzy czołowych drużyn, resztę traktując po macoszemu. Powołaniami na mistrzostwa Europy udowodnił, że tak nie jest. Że stawia na tych, którzy w jego odczuciu zasłużyli. Jak Dean Henderson, Marc Guehi, Adam Wharton oraz Eberechi Eze. Jak Ruben Loftus-Cheek na mundialu w 2018 roku, poprzedni angielski uczestnik turnieju, który spędził prowadzący do niego sezon na Selhurst Park. Nie był jednak graczem Crystal Palace w pełnym tego sformułowania znaczeniu. Barwy londyńczyków przywdziewał na zasadzie wypożyczenia z Chelsea. Do Euro 2024 ostatnim futbolistą Orłów, który wziął udział w międzynarodowej imprezie z ramienia Trzech Lwów, pozostawał więc Nigel Martyn. W trakcie Euro 1992 sprawował funkcję rezerwowego bramkarza. Nie pojawił się na boisku ani na minutę.

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024