Liga gra: Ojrzyński w Zabrzu, Covilo poza derbami, a Bjelica w kropce? - Zbigniew Mucha - Wywiady i publicystyka

Liga gra: Ojrzyński w Zabrzu, Covilo poza derbami, a Bjelica w kropce?

Drukuj
Font Size Larger Font Smaller Font
Wywiady i publicystyka - Zbigniew Mucha
Piątek, 11 Sierpień 2017 08:01

Piast zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, ale jego wyniki i punktowanie są znacznie gorsze od samej gry. Dlatego dla Legii to wcale nie musi być spacerek, ale trudno też sobie wyobrazić, by Legia potknęła się kolejny raz. Nawet biorąc pod uwagę jej nieprzygotowanie na starcie rozgrywek oraz fakt, że myśli mistrzów Polski krążą przede wszystkim wokół zbliżającego się meczu z Sheriffem Tyraspol, to punktów w lidze tak niefrasobliwie tracić więcej nie powinni. Przed meczem z Piastem wypadł ze składu Jackowi Magierze Jakub Czerwiński, który w meczu PP w Puławach doznał urazu stawu skokowego, niemniej stawiamy na jedynkę.

Ciekawie powinno dziać się w Poznaniu. Kolejorz w lidze spisuje się przyzwoicie, ale atmosfera w klubie jest gęsta. Nenad Bjelica najpierw kłócił się z dziennikarzami, po klęsce w Pucharze Polski (0:3 w Szczecinie) z kibicami, a jeszcze na dokładkę mocno obsztorcował własnych piłkarzy. A tu jak na złość przyjeżdża Zagłębie, czyli lider. Porażka mogłaby drogo kosztować chorwackiego szkoleniowca, który w tym sezonie zdążył się już pożegnać ze wszystkimi rozgrywkami pucharowymi, lecz coś nam mówi, że tym razem Lech się obroni. Ciekawe tylko czy nadal Bjelica stosować będzie rotację (miał z nią skończyć po meczu z Zagłębiem; dotąd dał szansę prawie wszystkim, prócz kontuzjowanego Vernona De Marco, piłkarzom), czy czas eksperymentów jednak skróci. - Nikt nie może powiedzieć, że nie został sprawdzony. Jeśli ktoś nie akceptuje rywalizacji, to jego kłopot - mówił niedawno.


Derby Krakowa, czyli święta dla fanów Wisły i Cracovii. Biała Gwiazda znacznie lepiej zaczęła sezon i jest wiceliderem, Pasy grają w kratkę i tak też punktują. Wisła wciąż szuka wzmocnień, a najświeższe to pomocnik Vullnet Basha z Murcii i skrzydłowy Ze Manuel przybyły z Setubal, via Porto. Oba krakowskie zespoły potwornie męczyły się w Pucharze Polski, Wisłę uratowała umiejętność strzelania karnych przez Ivana Gonzaleza, z kolei Cracovia zafundowała sobie nerwy właśnie z powodu nieumiejętnego egzekwowania jedenastek (w meczu i dogrywce). Nie tylko z powodu absencji Miroslava Covilo (kontuzja kolana) stawiamy na Wisłę.

Ciekawe czy Pogoń pójdzie za ciosem i po rozbiciu Lecha w PP, to samo uczyni z Lechią, która - podobnie jak Kolejorz - zawiodła swoich fanów w pucharowej rywalizacji. Pewniaki w tej kolejce to mimo wszystko zwycięstwa Śląska nad BBT i Górnika nad Arką. Ten drugi mecz będzie miał dodatkowy smaczek, na Roosevelta wróci przecież niedawny trener Górnika - Leszek Ojrzyński oraz kapitan KSG - Adam Danch. 


Zbigniew Mucha

***


EKSTRATYPY
 

> Legia - Piast 1
> Sandecja - Wisła P. X
> Lech - Zagłębie 1
> Wisła K. - Cracovia 1
> Górnik - Arka 1
> Korona - Jagiellonia X
> Pogoń - Lechia X
> Śląsk - Bruk-Bet Termalica 1

Liga gra: Ojrzyński w Zabrzu, Covilo poza derbami, a Bjelica w kropce?
 
Podziel się newsem

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji