Gorgon marzy o Lidze Mistrzów? - Zbigniew Mroziński - Wywiady i publicystyka

Gorgon marzy o Lidze Mistrzów?

Drukuj
Font Size Larger Font Smaller Font
Wywiady i publicystyka - Zbigniew Mroziński
Wtorek, 08 Sierpień 2017 10:01
Nazwisko Gorgoń kiedyś bardzo wiele znaczyło w polskim futbolu. Na przykład Jerzy był znakomitym obrońcą Górnika Zabrze, z którym w sezonie 1969-70 wystąpił w finale Pucharu Zdobywców Pucharów, a z reprezentacją Polski zdobył złoty medal olimpijski w 1972 roku i srebrny cztery lata później oraz zajął trzecie miejsce na mistrzostwach świata w 1974 i był najlepszej szóstce kolejnego mundialu.


Potem pojawił się Wojciech Gorgoń, który poza nazwiskiem nie miał nic wspólnego ze wspomnianym poprzednikiem. Zresztą nie był ze Śląska, lecz z Krakowa i grał w Wiśle. W 1983 roku z młodzieżową reprezentacją Polski zajął trzecie miejsce na mundialu dwudziestolatków, ale później w pierwszej kadrze nie zagrał nigdy. Potem grał jeszcze w Zagłębiu Sosnowiec, aż wreszcie osiadł w Austrii. Tam pograł w klubie Admira Landhaus, a potem został znanym piłkarskim sędzią. W Wiedniu urodził mu się syn Alexander, który też został piłkarzem i nazywa się Gorgon, ale przecież tak naprawdę jest Gorgoniem. Przez wiele lat ofensywny pomocnik występował w wiedeńskiej Austrii. W zeszłym roku proponowany był podobno Legii Warszawa, ale ostatecznie przeniósł się do Chorwacji. Wyjechał tam jako wicekról strzelców ligi austriackiej. 

Alex ma 29 lat i gra teraz w zespole HNK Rijeka, z którym w poprzednim sezonie został mistrzem Chorwacji, a teraz ma szansę na start w Lidze Mistrzów. Rijeka przeszła już dwie rundy kwalifikacyjne, wyeliminowała walijski The New Saints FC i austriacki Salzburg, a w ostatniej rundzie czeka ją rywalizacja z Olympiakosem Pireus. 

Gdy selekcjonerem był Franciszek Smuda w mediach rozważano powołanie Alexandra Gorgona vel Gorgonia do reprezentacji Polski. Do tego jednak nigdy nie doszło i ma koncie tylko jeden mecz w austriackiej kadrze do lat 20.Zbigniew Mroziński
"Piłka Nożna"
Gorgon marzy o Lidze Mistrzów?
 
Podziel się newsem

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji