W co gra Krychowiak? - Zbigniew Mroziński - Wywiady i publicystyka

W co gra Krychowiak?

Drukuj
Font Size Larger Font Smaller Font
Wywiady i publicystyka - Zbigniew Mroziński
Piątek, 30 Czerwiec 2017 09:43
Wydawało się, że słabym sezonie w Paris Saint-Germain Grzegorz Krychowiak będzie dążył do najszybszej zmiany barw klubowych. Inaczej nie będzie mógł bowiem liczyć na regularne występy w lidze, a bez tego raczej straci szansę na grę w reprezentacji Polski. 


Wydaje się, że Adam Nawałka powoli traci cierpliwość do piłkarza, który cieszy się jego ogromnym zaufaniem. Mało tego, to podobno właśnie jego, a nie Jakuba Błaszczykowskiego czy Roberta Lewandowskiego, widział docelowo w roli kapitana biało-czerwonych.

Kulminacyjnym momentem kariery Krychowiaka był turniej Euro 2016. Potem pod względem sportowym było coraz gorzej. W PSG grał coraz rzadziej, aż pod koniec zimy przestał w ogóle grać w pierwszym zespole. Mimo to ostatnio słychać, że jeden z najlepszych polskich piłkarzy wcale nie zamierza opuszczać tego francuskiego klubu i chciałby jeszcze raz spróbować zawalczyć o miejsce w wyjściowej jedenastce. Naszego pomocnika trzeba pochwalić za stawianie sobie ambitnych celów. Można nawet zrozumieć, że nie chce stracić wysokich zarobków jakie ma w Paryżu, ale też powinien pamiętać, że jeśli nie przebije się do składu PSG, to może mu przejść koło nosa wyjazd do Rosji na mistrzostwa świata, które w przypadku naszej reprezentacji są na wyciągnięcie ręki.

Pozycja Krychowiaka w reprezentacji nie jest już tak mocna jak w czasie eliminacji i finałów Euro 2016. W meczu z Rumunią pojawił się na boisku raczej tylko dlatego, że pod koniec pierwszej połowy kontuzji doznał Krzysztof Mączyński. Przeciw Czarnogórze w ogóle nie zagrał, bo z kolei sam leczył uraz. U Nawałki jeżeli ktoś wypada z kadry, to tak jakby odpadł od ściany wspinaczkowej. Doświadczyli tego w eliminacjach ME na przykład Mateusz Klich, Waldemar Sobota, czy Sebastian Mila, a potem Łukasza Szukała. W ich przypadku nie było sentymentów, więc i tak może się zdarzyć w w sprawie Krychowiaka.

Zbigniew Mroziński 
„Piłka Nożna"
W co gra Krychowiak?
 
Podziel się newsem

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji