Ajax został na lodzie - Zbigniew Mroziński - Wywiady i publicystyka

Ajax został na lodzie

Drukuj
Font Size Larger Font Smaller Font
Wywiady i publicystyka - Zbigniew Mroziński
Środa, 07 Czerwiec 2017 09:50
Gdy rok temu Peter Bosz został trenerem Ajaksu nikt nie przypuszczał, że w czasie kilkunastu miesięcy stworzy w Amsterdamie team, który dotrze do finału europejskiego pucharu, a on ze szkoleniowca znanego tylko w ojczyźnie stanie się szkoleniowcem, który będzie otrzymywał oferty z mocnych klubów zagranicznych. Mało tego, mimo kontraktu ważnego do roku 2019, przyjął ofertę Borussii Dortmund i Ajax został na lodzie.
Foto: C. Musiał

Dyrektor techniczny Ajaksu Edwin van der Sar przyznał, że ma mieszane uczucia po odejściu Bosza, ale w klubie zgodzono się na transfer tego szkoleniowca do klubu Bundesligi, więc on może życzyć mu tylko powodzenia. Już zaczęły się spekulacje kogo Bosz zabierze ze sobą do Dortmundu. Może Duńczyka Kaspera Dolberga, może Marokańczyka Hakima Ziyecha, albo Niemca Amina Younesa. Dyrektor sportowy BVB Michael Zorc daje holenderskiemu trenerowi miliony euro na transfery, bo chce żeby zespół Borussii grał piękny, ofensywny futbol. Holenderski szkoleniowiec nie ma problemów językowych, mówi po niemiecku, a i zna trochę Bundesligę, bo kiedyś grał w Hansie Rostock. 

Natomiast szefowie Ajaksu stanęli przed zadaniem znalezienia nowego trenera. Może będzie nim były selekcjoner pomarańczowych Danny Blind lub wymieniany jako jeden z kandydatów do jego zastąpienia Niemiec Roger Schmidt, który poprzednio pracował w Bayerze Leverkusen. Są także zwolennicy powierzenia zespołu legendarnemu piłkarzowi Ajaksu Dennisowi Bergkampowi. Był on przecież asystentem nie tylko Bosza, ale i wcześniej Franka de Boera. Hendriego Kruzena, z którym od lat współpracuje, Bosz zabrał już bowiem do Dortmundu. Dodajmy, że Bosz i Kruzen jako ludzie spoza Amsterdamu nie mieli łatwego życia w Ajaksie. 

Zbigniew Mroziński

"Piłka Nożna"
Ajax został na lodzie
 
Podziel się newsem

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji