Anderlecht krok od tytułu - Zbigniew Mroziński - Wywiady i publicystyka

Anderlecht krok od tytułu

Drukuj
Font Size Larger Font Smaller Font
Wywiady i publicystyka - Zbigniew Mroziński
Czwartek, 18 Maj 2017 09:40
Czwartek 18 maja jest jedną z ważniejszych dat w tym sezonie belgijskiej ekstraklasy. Dziś odbędzie się bowiem przedostatnia kolejka fazy play-off dla drużyn walczących o tytuł mistrzowski. Bardzo możliwe, że wieczorem oszaleje ze szczęścia Bruksela.
Anderlecht celuje w tytuł, Teodorczyk w koronę króla strzelców (fot. Cezary Musiał)


Wprawdzie każda z drużyn może wywalczyć jeszcze po sześć punktów, ale Anderlecht ma na dziś cztery punkty przewagi nad drugim w tabeli Club Brugge. Jeżeli "Fiołki" wygrają w Charleroi, to niezależnie od innych dzisiejszych wyników wywalczą tytuł mistrzowski. Ale tytuł zdobędą także przypadku swojej porażki i przegranej najgroźniejszego rywala z Ostendą, a także przy remisach w spotkaniach obu czołowych zespołów Jupiler League.


Anderlecht od trzech lat nie potrafił zdobyć mistrzostwa kraju. W poprzednich dwóch sezonach szansę zaprzepaścił Besnik Hasi, który potem wylądował w Legii i doprowadził warszawski zespół do Ligi Mistrzów. Jego następca Szwajcar Rene Weiler zespół przebudował, a jedną z ważniejszych postaci nowych "Fiołków" okazał się Łukasz Teodorczyk.

Szkoda tylko, że nasz napastnik, który w sezonie zasadniczym imponował skutecznością i zdobył dwadzieścia bramek, w fazie play-off ani razu nie wpisał się na listę strzelców. Zresztą w tym roku "Teo" strzelił zaledwie cztery gole, a ostatniego 12 marca. Ostatnio zaczął nawet dosyć niespodziewanie przegrywać klubową rywalizację z Isaacem Kiese Thelinem. Mimo że Szwed wypożyczony z Bordeaux na razie zdobył tylko jedną bramkę, a Polak mimo kryzysu wciąż przewodzi w klasyfikacji strzelców za cały sezon belgijskiej ekstraklasy. 

Inna sprawa, że w play-offach Anderlecht strzela mało goli - zaledwie osiem w ośmiu meczach. Najskuteczniejsi gracze brukselczyków w tej fazie to rumuński pomocnik Alexandru Chipciu i Algierczyk Sofianne Hanni, którzy po dwa razy wpisali się na listę strzelców.


Zbigniew Mroziński
"Piłka Nożna"
Anderlecht krok od tytułu
 
Podziel się newsem

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji