Dobre geny Tomasza Musiała - Zbigniew Mroziński - Wywiady i publicystyka

Dobre geny Tomasza Musiała

Drukuj
Font Size Larger Font Smaller Font
Wywiady i publicystyka - Zbigniew Mroziński
Czwartek, 20 Kwiecień 2017 10:05
Informacja, że mecz finałowy Pucharu Polski Arka - Lech, który 2 maja zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie poprowadzi sędzia Tomasz Musiał przypomniała, że człowiek o tym samym nazwisku uczestniczył w pierwszym w historii spotkaniu finałowym gdynian w tych rozgrywkach.
Tomasz Musiał poprowadzi finał Pucharu Polski (fot. Łukasz Skwiot)


Otóż, gdy 9 maja 1979 roku Arka jedyny raz zdobyła Puchar Polski to jednym z jej najważniejszych piłkarzy był Adam Musiał, lewy obrońca reprezentacji Polski, która pod wodzą Kazimierza Górskiego pięć lat wcześniej zajęła trzecie miejsce na świecie. Musiał przeniósł się do Trójmiasta z Krakowa w styczniu 1978, bo trener Orest Lenczyk nie widział dla niego miejsca w Wiśle. Dodajmy, że w Wiśle zmierzającej do mistrzostwa Polski. Musiał ten tytuł jednak może sobie zapisać na konto, bo dwa mecze dla Białej Gwiazdy w sezonie 1977-78 rozegrał.

W finale PP, który odbył się 38. lat temu w Lublinie rywalem Arki była właśnie drużyna Wisły, która wciąż prowadził Lenczyk. Zespół z Krakowa przegrał 1:2, a ten szkoleniowiec już nie popracował długo pod Wawelem. Natomiast Musiał spędził jeszcze jeden sezon w Gdyni, a potem wyjechał do angielskiego klubu z Hereford. I właśnie w tym mieście przyszedł na świat w 1981 roku Tomasz Musiał. I to on jest teraz jednym z najlepszych polskich sędziów piłkarskich i właśnie jemu przyjdzie prowadzić najbliższy mecz finałowy Pucharu Polski. Zatem w jakimś sensie koło się zamyka. 

Gdyby zespół Kolejorza został w półfinale wyeliminowany przez Pogoń Szczecin, to pewnie kto inny byłby arbitrem finałowej batalii PP. Dlaczego? Otóż drugim trenerem Portowców jest starszy o cztery lata brat Tomasza - Maciej Musiał. W rodzinie Musiałów sport odgrywa ogromną role, ale mogło być inaczej, bo przecież tata Adam był nie tylko znanym piłkarzem, ale i cenionym szkoleniowcem, zaś mama Ewa Zabajewska-Musiał, to była siatkarka i trenerka Wisły Kraków. 


Zbigniew Mroziński
"Piłka Nożna" 
Dobre geny Tomasza Musiała
 
Podziel się newsem

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji