Argentyna chce Sampaolego - Zbigniew Mroziński - Wywiady i publicystyka

Argentyna chce Sampaolego

Drukuj
Font Size Larger Font Smaller Font
Wywiady i publicystyka - Zbigniew Mroziński
Czwartek, 13 Kwiecień 2017 13:34
W Argentynie od kilku lata trwa ogromna rotacja jeśli chodzi o selekcjonerów reprezentacji. Wymagania są ogromne, więc nie wszyscy godni tej funkcji są zainteresowani podjęciem pracy w krajowej federacji.
Nigdy ekipy "La Albiceleste" nie prowadził na przykład Carlos Bianchi, prawdopodobnie najlepszy szkoleniowiec z tego kraju w ostatnim ćwierćwieczu, który aż pięciokrotnie był wybierany trenerem roku w Ameryce Południowej. Natomiast drużynę narodową "La Albiceleste" podczas World Cup 2010 prowadził Diego Maradona, kiedyś wybitny piłkarz, lecz żaden szkoleniowiec.


Właśnie pracę w Buenos Aires stracił Edgardo Bauza. Prowadzona przez niego reprezentacja Argentyny spisywała się słabo w eliminacjach World Cup 2018, więc takiej decyzji można się było spodziewać. Dziewięć lat temu Bauza został uznany za najlepszego szkoleniowca Ameryki Południowej i była to wtedy nagroda za sukcesy osiągane z ekwadorskim zespołem LDU Quito, który doprowadził do triumfu w Copa Libertadores. Wspomniane trofeum wywalczył też trzy lata temu z ukochanym klubem papieża Franciszka - San Lorenzo. Gdy latem zeszłego roku Bauza obejmował reprezentację Argentyny, to pojawiły się głosy, że za nominacją stał wielki kibic z Watykanu. 

Bauzie udało się namówić do powrotu do drużyny narodowej Leo Messiego, zniechęconego porażką reprezentacji po raz trzeci z kolei w meczu finałowym wielkiego turnieju - po World Cup 2014, także w Copa America 2015, oraz Copa America Centenario 2016. Niestety, dobrych wyników nowemu szefowi kadry nie udało się uzyskać, więc musiał odejść.

Dlatego prezes AFA (Argentyńska Federacja Piłkarska) Chique Tapia tegoroczne święta wielkanocne spędzi w Europie. Przede wszystkim z szefami Sevilli chciałby porozmawiać na temat możliwości zatrudnienia w roli nowego szefa kadry Jorge Sampaolego (najlepszy szkoleniowiec Ameryki Południowej 2015 za sukcesy z reprezentacją Chile). Oczywiście Tapia doskonale zdaje sobie sprawę, że gdyby doszło do porozumienia, to trzeba będzie zapłacić hiszpańskiemu klubowi wysokie odszkodowanie. Może złoży też ofertę prowadzącemu Atletico Madryt Diego Simeone, chociaż wie, że odpowiedź będzie raczej negatywna. Ponadto musi porozmawiać z Leo Messim na temat ewentualnego skrócenia jego kary przez FIFA, bo zostały mu jeszcze trzy mecze dyskwalifikacji. Zatem trudne dni przed szefem argentyńskiego futbolu.

Zbigniew Mroziński
„Piłka Nożna"

Argentyna chce Sampaolego
 
Podziel się newsem

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji