Ivanić i Vucinić mają postraszyć Polaków - Zbigniew Mroziński - Wywiady i publicystyka

Ivanić i Vucinić mają postraszyć Polaków

Drukuj
Font Size Larger Font Smaller Font
Wywiady i publicystyka - Zbigniew Mroziński
Wtorek, 14 Marzec 2017 20:33
Lista zawodników powołanych do reprezentacji Czarnogóry na mecz z Polską, który zostanie rozegrany 26 marca w Podgoricy pokazuje, że selekcjoner Ljubisa Tumbaković nie zamierza z nikogo rezygnować przed tym tak ważnym spotkaniem. Po czterech kolejkach eliminacji jego Dzielne Sokoły mają siedem punktów i tracą trzy do naszych Orłów, więc tylko zwycięstwo może tak naprawdę przedłużyć ich nadzieje na zajęcie pierwszej pozycji w grupie.


Na stronie internetowej gazety „Vijesti" możemy przeczytać, że selektor - jak tam nazywa się trenera reprezentacji - wzywa Mirko Ivanicia, i że właśnie takiego piłkarza potrzebował. Problem był jednak w tym, że wcześniej ten 23-letni pomocnik białoruskiego BATE Borysów wystąpił w młodzieżowej reprezentacji Serbii i trzeba było załatwić wszelkie formalności, żeby mógł zagrać w pierwszym zespole Czarnogóry. 

- Ivanić chętnie przyjął nasze zaproszenie - wyznał Tumbaković. - To utalentowany i bardzo ciekawy zawodnik, który grając w Vojvodinie Nowy Sad miał oferty z klubów belgradzkich: Partizana i Crvenej Zvezdy, ale postanowił wyjechać gdzieś dalej i padło na Białoruś. Jest świetny technicznie, najlepiej czuje się grając za napastnikami, ale może też pełnić funkcję skrzydłowego. 

Po kilkunastu miesiącach powołanie otrzymał także inny Mirko - dziesięć lat starszy od Ivanicia napastnik Vucinić. Była napastnik Juventusu Turyn i drugi w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii czarnogórskiej kadry narodowej od pewnego czasu jest zawodnikiem klubu Al Jazira Abu Zabi ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Z tym, że z powodu kontuzji od ponad roku nie zagrał nie tylko w drużynie narodowej, ale i w klubowej, która jest liderem w krajowej w lidze. 

Zatem na dziś trudno ocenić, czy będzie się nadawał do gry przeciw biało-czerwonym, ale na pewno będzie miał wpływ na podniesienie morale zespołu. Tym bardziej że strzelił gola w pierwszym w historii meczu Czarnogóry z Polską, gdy 7 września 2012 roku również w eliminacjach mistrzostw świata i także w Podgoricy padł remis 2:2

Zbigniew Mroziński
„Piłka Nożna"

 

Ivanić i Vucinić mają postraszyć Polaków
 
Podziel się newsem

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji