Zmarł Ignacy Ordon, trener selekcjonerów - Zbigniew Mroziński - Wywiady i publicystyka

Zmarł Ignacy Ordon, trener selekcjonerów

Drukuj
Font Size Larger Font Smaller Font
Wywiady i publicystyka - Zbigniew Mroziński
Wtorek, 28 Luty 2017 13:40
Zmarły w ostatni poniedziałek w wieku 82 lat trener Ignacy Ordon był stałym i wiernym czytelnikiem „Piłki Nożnej". Jeśli coś się nie zgadzało w naszych tekstach na jego temat, albo nie tak napisaliśmy o czasach, gdy pracował w Legii, to dzwonił do autora i opowiadał jak było naprawdę. Nigdy jednak nie atakował, lecz rzeczowo tłumaczył.  

Pierwszym trenerem wojskowych był w sezonie 1980-81, gdy przejął zespół po Lucjanie Brychczym. Było to zaraz po odpadnięciu Legii w pierwszej rundzie Pucharu Zdobywców Pucharów ze Slavią Sofia. Warszawski zespół pod jego wodzą ligę zakończył na piątym miejscu, ale zdobył Puchar Polski po pokonaniu w Kaliszu Pogoni Szczecin. 


Przez wiele lat, Pan Igor - jak go nazywano, był współpracownikiem pierwszych szkoleniowców Legii. Przede wszystkim w najlepszym okresie dla klubu, czyli w latach 1966-1971, najpierw przez trzy sezony działał u boku Jaroslava Vejvody, a następnie dwa sezony u boku Edmunda Zientary. 

Tak się składa, o czym wielokrotnie przypominał, że miał okazję przy Łazienkowskiej pracować jako trener z kilkoma późniejszymi selekcjonerami reprezentacji Polski, gdy byli piłkarzami. Z Jackiem Gmochem, Antonim Piechniczkiem, Henrykiem Apostelem, Władysławem Stachurskim, Lesławem Ćmikiewiczem, Bernardem Blautem, Pawłem Janasem, Stefanem Majewskim i Waldemarem Obrębskim. Natomiast z Andrzejem Strejlauem był powiązany rodzinnie, jako szwagier. 

Z kolei Zbigniewa Bońka prowadził w innym wojskowym klubie - Zawiszy Bydgoszcz. Natomiast Kazimierz Górski został jego następcą w 1981 roku na ławce trenerskiej w pierwszym zespole Legii. Ignacy Ordon zasłynął także z tego, że zainicjował w naszym kraju obserwację rywali, co potem udoskonalono i nazwano Bankiem Informacji. 

Zbigniew Mroziński 
"Piłka Nożna"
Zmarł Ignacy Ordon, trener selekcjonerów
 
Podziel się newsem

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji