Drużyna Kasperczaka pożegna rok dziś w Bilbao - Zbigniew Mroziński - Wywiady i publicystyka

Drużyna Kasperczaka pożegna rok dziś w Bilbao

Drukuj
Font Size Larger Font Smaller Font
Wywiady i publicystyka - Zbigniew Mroziński
Piątek, 30 Grudzień 2016 12:37
Dziś o godzinie 20.30 na stadionie San Mames w Bilbao reprezentacja Kraju Basków podejmie Tunezję. Stało się już tradycją, że drużyny reprezentujące regiony Hiszpanii dążące do niepodległości, a przynajmniej do większej autonomii, pod koniec roku rozgrywają mecze towarzyskie. 28 grudnia Katalonia w Gironie zremisowała 3:3 właśnie z Tunezją, ale w rzutach karnych przegrała 2:4.

Dla zespołu prowadzonego przez Henryka Kasperczaka rok 2016 jest bardzo udany, bo w eliminacjach PNA wygrał 1:0 i zremisował 0:0 z Togo, pokonał 3:0 Dżibuti oraz 4:1 Liberię. Następnie w kwalifikacjach mistrzostw świata wygrał 2:0 z Gwineą i 1:0 z Libią. Wreszcie w spotkaniu towarzyskim zremisował 0:0 z Mauretanią.

Spotkanie w Bilbao jest kolejnym w cyklu sparingów przed Pucharem Narodów Afryki, który już w połowie stycznia rozpocznie się w Gabonie. Zespół naszego trenera po powrocie z Hiszpanii już w przyszłym roku - 4 stycznia w Tunisie zmierzy się z Ugandą, a cztery dni później zagra z Egiptem.

Na zdjęciach, które można obejrzeć na stronie tunezyjskiej federacji widać, że naszemu szkoleniowcowi humor dopisuje i mimo siedemdziesiątki na karku utrzymuje znakomitą formę. Dla Kaspra jest to być może ostatnia szansa, żeby zdobyć upragnione mistrzostwo Czarnego Lądu. Najbliżej tego był 21 lat temu właśnie z Tunezją, która wtedy w meczu finałowym przegrała jednak z będącą gospodarzem imprezy Republiką Południowej Afryki. Może tym razem polski trener będzie miał więcej szczęścia. Czego mu życzymy.

Zbigniew Mroziński

„Piłka Nożna"

Drużyna Kasperczaka pożegna rok dziś w Bilbao
 
Podziel się newsem

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji