Święto się kończy, czyli Polska też wygrała - Michał Czechowicz - Wywiady i publicystyka

Święto się kończy, czyli Polska też wygrała

Drukuj
Font Size Larger Font Smaller Font
Wywiady i publicystyka - Michał Czechowicz
Piątek, 30 Czerwiec 2017 19:40
Znajomi narzekają, że dla nich młodzieżowe Euro skończyło się z momentem opadnięcia reprezentacji Polski. Zapatrzenie w zespół Marcina Dorny spowodowało, że turniej odbieraliśmy z klapkami na oczach.
Dawid Kownacki wyróżniał się w polskiej drużynie (fot. Piotr Kucza/400mm.pl)


Trzy mecze w wykonaniu biało-czerwonych sporo mogły obrzydzić, ale nie powinny odwrócić uwagi od tego co działo się w Polsce. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek pochwalił się na Twitterze, że półfinałowe mecze turnieju obejrzało przed telewizorami w Europie aż 22 miliony widzów. W niemieckiej i hiszpańskiej telewizji spotkania decydujące o tym kto zagra w finale z udziałem reprezentacji tych krajów były najpopularniejszymi programami w prime time. Mecz o złoto będzie transmitowany w ponad 120 państwach. Liczba imponujące i pokazujące, że imprezę już przed ostatnim meczem można było podsumować jako sukces. Silne zastawienie najlepszej czwórki (Anglia, Włochy, Hiszpania i Niemcy) plus transferowe plotki o Saulu Niguezie, Danim Ceballosie czy Gianluigim Donnarummie kolportowane przez najgłośniejsze tytuły na Starym Kontynencie zapewniły Polsce obecność w centrum futbolowych wydarzeń w piłkarskim sezonie ogórkowym. Puchar Konfederacji? Dla wielu ważniejsze od aktualnej formy Cristiano Ronaldo był stan jego meczu z hiszpańskim fiskusem. Sportowy show skradły młodzieżowe mistrzostwa Europy.

Weekend z Premier League: Powrót Wazzy - KLIKNIJ!

Na wielu polach Euro U-21 było dopełnieniem tego dorosłego, sprzed pięciu lat. Polska przypomniała się jako wspaniały gospodarz (dalej będziemy najpopularniejszym kierunkiem wymian Erasmus w Hiszpanii i jeszcze chętniej będą do nas zaglądali Szwedzi) zaznaczając swoje miejsce na mapie kontynentu jako jeden z topowych ośrodków z nowoczesną bazą stadionów i zaplecza sportowego. Podobna reklama w mediach kosztowałaby krocie i nie byłaby tak przekonywująca jak marketing szeptany zadowolonych kibiców, trenerów i piłkarzy. Dla Lublina czy Tychów, które żyły z dala od święta w 2012 roku, była to szansa na promocję i pokazanie, że zasługują na poważny futbol. UEFA na pewno nieprzypadkowo powierzyła Polsce misję przeprowadzenie młodzieżowych mistrzostw po reformie, czyli w powiększonej formule 12 zespołów i rozgrywanego aż na 6 stadionach. Kiedy dwa lata temu w Czechach były problemy z zapełnieniem trybun nawet w Pradze - w Polsce liczba widzów robiła wrażenie nawet na przyzwyczajonych do bundesligowych realiów reprezentantach Niemiec.

Pamiętając o Euro 2012, finale Ligi Europy dwa lata temu na Stadionie Narodowym w Warszawie i teraz czempionacie U-21 mamy prawo czuć się docenieni przez UEFA. Pytanie, co dalej? W najbliższej przyszłości najbardziej realna wydaje się organizacja meczu o Superpuchar Europy o którym mówiło się w kontekście Gdańska.

Michał Czechowicz

Święto się kończy, czyli Polska też wygrała
 
Podziel się newsem

 
Wyniki
 
 
10 kolejka
 
  Więcej  
 
Tabela
 
 
10 kolejka
 
  Więcej  
 
Strzelcy
 
 
10 kolejka
 
  Więcej  
 
Wydarzenia
 
   
 
Więcej
 

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji