Minął Tydzień: Różne odcienie pożegnań

Drukuj Email
Font Size Larger Font Smaller Font
Wywiady i publicystyka - Grzegorz Pazdyk
Poniedziałek, 30 Czerwiec 2014 11:35

Minął Tydzień

A właściwie dopiero kilka godzin, jakże różnych w zależności od postrzegania. Mundial mija, a my żegnamy się z kolejnymi uczestnikami. Zbiorowymi albo indywidualnymi.

Ucichły już echa sprawy gryzącego co jakiś czas Luisa Suareza z Urugwaju. Sam piłkarz faktycznie przestał już wywoływać większe emocje, ale wzbudzają je ci, którzy za wszelką cenę pragną gryzonia bronić. Tymczasem prawda jest taka, że na boisko przeciwko takiemu gościowi wyjść jest po prostu strach i to uczucie - jak najbardziej naturalne - powinno ucinać wszelkie dylematy. Wyjazdu Suareza do domu nikomu obiektywnemu nie powinno być żal.

Nikt też długo nie będzie rozpamiętywał wyjazdu Grecji, choć naturalnie żaden przedstawiciel ekipy Hellady nie zachował się psychopatycznie czy po prostu nieładnie. Grecja zrobiła co do niej należało, raz w meczu strzeliła dwa gole, w ostatnim jeden, a w dwóch pierwszych w ogóle niczym bramkowym się nie zapisała. Pokazała za mało dobrej piłki, by warto ją pamiętać.

Do pewnego stopnia można żalić się nad Meksykiem, ale też nie do końca bo ostatecznie jesteśmy z Europy i trzeba też ściskać palce za własnym kontynentem.

Żal natomiast Bośni i Hercegowiny, okradzionej z bramki o czym jeszcze przez parę dni może będzie głośno, ale raczej już tylko w tym małym europejskim państwie. Ktoś powie nic się nie stało, ale nie będzie miał racji. Jeśli rysują się możliwości - choćby techniczne i bezduszne - by takich maluczkich bronić to trzeba z takiego przywileju korzystać. Dla dobra tych silniejszych.

Grzegorz Pazdyk
"Piłka Nożna"

Minął Tydzień: Różne odcienie pożegnań
 
Podziel się newsem

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji