Niefrasobliwość - Grzegorz Pazdyk - Wywiady i publicystyka

Niefrasobliwość

Drukuj
Font Size Larger Font Smaller Font
Wywiady i publicystyka - Grzegorz Pazdyk
Poniedziałek, 30 Czerwiec 2014 08:36

Minął Tydzień

Mundial w Brazylii jest piękny, choć o dziwo nie dzięki drużynie gospodarzy, która do tego stopnia uzależniona jest od Neymara, że sama w efekcie niczego porażającego nie zademonstrowała. W meczu z Chile była ekipą zdecydowanie słabszą, ale wygrała dzięki jedenastkom. I nie dlatego, że tak kapitalnie je wykonywała. Po prostu Chilijczycy robili to jeszcze gorzej od gospodarzy i niesłusznie - raczej niezasłużenie - z wielką imprezą musieli się pożegnać.

Nie jestem jasnowidzem, ale w 88 minucie boju Holandii z Meksykiem wiedziałem, że coś się wydarzy i z tego obrotu sprawy Meksykanie nie będą zadowoleni. Po wyrównującej bramce, gdy arbiter dołożył sześć minut miałem wrażenie, że dogrywki nie będzie i daremne na nią moje oczekiwania. Meksyk nie wytrzymał ciśnienia i po objęciu prowadzenia przestał grać w piłkę, a zaczął odmierzać czas. Odpadł i szkoda że tak się stało, bo pożegnaliśmy drużynę radosną i efektownie wykonującą swoją robotę w przeciwieństwie do Brazylii szarej i na dobrą sprawę nudnej jak flaki bez Neymara.

Radość w Kostaryce. Kostaryka gromi Europę, po mistrzach świata wywaliła za burtę byłego mistrza Europy. Ale i tu niefrasobliwość mogła zostać ukarana. Kostaryka w dziesiątkę biegała z wywieszonym językiem, ale jakoś się obroniła, a później udowodniła, że karne wbijać potrafi. Wielka radość Kopciuszka, pochwała nowego. Ja tam za Kostarykę trzymam kciuki. Choć teraz może mieć zdecydowanie pod górę. Ale nie ma schodów nie do przeskoczenia.

Grzegorz Pazdyk
"Piłka Nożna"

 

 

 

Niefrasobliwość
 
Podziel się newsem

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji