Minął tydzień

Drukuj Email
Font Size Larger Font Smaller Font
Wywiady i publicystyka - Grzegorz Pazdyk
Środa, 30 Kwiecień 2014 11:47
Ile mamy poziomów?

Zgodnie z przewidywaniami półfinałowy mecz Ligi Mistrzów między Bayernem Monachium a Realem Madryt okazała się ucztą piłkarską wyborną, choć uczestniczyła w niej jedynie hiszpańska część stołu.

Co ciekawe, kilka godzin przed meczem zasięgnąłem opinii kilku polskich reprezentantów sprzed lat i wszystkie opinie były zbieżne. Awansować miał Real, choć pewnie niewielu przewidywało, że Królewscy po prostu zmiotą rywala z murawy. W sumie stała się sprawa dziwna. Jeśli wierzyć opiniom, że starły się dwie najlepsze obecnie klubowe drużyny świata, to dystans okazał się po prostu porażający. Po pół godzinie właściwie już wszystko było pozamiatane, a po tej połowie godziny byliśmy już właściwie świadkami potyczki tylko towarzyskiej. Co tu gadać - mieliśmy do czynienia z przedwczesnym finałem i tylko należy żałować, że nie wszystkie gwiazdy Bayernu były w stanie przyjąć tę druzgocącą porażkę z pełnym zrozumieniem i sportową pokorą. Nazwiska gościa, który uderzył w twarz rywala nie ma powodu przytaczać, bo gracz to znamienity i właśnie z tego powodu przykrość tym większa. Ten gracz nie ma prawa doczekać się następców takiego zachowania.

4:0 w meczu potęg dowodzi, że nawet wśród futbolowej elity mamy do czynienia z poziomem wyśmienitym i po prostu genialnym. Geniuszami meczu okazał się Real. Pokazał futbol fantastyczny i do bólu skuteczny. Nasi piłkarze powinni akcje Ronaldo i spółki oglądać w nieskończoność. I oby potrafili wyciągnąć właściwe wnioski. Szczerze im tego życzymy.

Grzegorz Pazdyk

Minął tydzień
 
Podziel się newsem

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji