Minął tydzień

Drukuj Email
Font Size Larger Font Smaller Font
Wywiady i publicystyka - Grzegorz Pazdyk
Wtorek, 29 Kwiecień 2014 11:56

Czeka nas uczta

Dziś klasyk Bayern - Real. Szykuje się smakowity wieczór pełen niezapomnianych wrażeń. Kto zwycięży? Opinie jak zwykle w podobnych przypadkach są podzielone. Ci którzy kibicują Borussii Dortmund również są podzieleni. Jedni wolą zwycięstwo Bawarczyków, drudzy dopingują hiszpański zespół. Bo jeśli Real zwycięży, wtedy porażka Borussii będzie mniej bolała, gdyż został poniesiona w dwumeczu z naprawdę potężną firmą. Dla mnie wynik jest obojętny, najważniejsze by ostatecznie zwyciężył duch i piękno piłki nożnej.

Ekstraklasa weszła w decydującą i dodatkową fazę. Jest emocjonująca nad i pod kreską oddzielającą walkę o mistrzostwo i ten o byt. Nic nie jest jeszcze przesądzone i zdaniem niektórych nawet Widzew Łódź nie ma najmniejszego powodu, by składać broń. Łodzianie zupełnie nieźle - ale tylko do przerwy - radzili sobie podczas wyjazdu w Kielcach. Gdyby zachowali konsekwencje, mogli nawet zwyciężyć. Ale chwała za ambicję i determinację. Korona natomiast zadziwia niekonsekwencją właśnie i jest jedną z najbardziej nieprzewidywalnych drużyn w ekstraklasie. Ciężko postawić na nią jakiekolwiek pieniądze, przeciw niej - również.

W pierwszej lidze też trudno się nudzić. Coś niedobrego dzieje się z Górnikiem Łęczna. Podopieczni Jurija Szatanowa przegrali dwa mecze z rzędu. Nie widać jeszcze objawów paniki, ale lekki niepokój już można zauważyć. Szkoleniowiec uspokaja i tonuje nastroje. Może nastąpi poprawa. Nie wypada bowiem u siebie przegrywać o outsiderem, grającym w dodatku w dziesiątkę. Nie tego oczekuje się od zespołu mającego aspirację awansować do ekstraklasy.

Grzegorz Pazdyk
"Piłki Nożna"

Minął tydzień
 
Podziel się newsem

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji