Startuje pierwsza liga - Łukasz Konstanty - Wywiady i publicystyka

Startuje pierwsza liga

Drukuj
Font Size Larger Font Smaller Font
Wywiady i publicystyka - Łukasz Konstanty
Wtorek, 28 Lipiec 2015 14:25
   W najbliższy weekend sezon 2015-16 zainaugurują pierwszoligowcy.
   W gronie drużyn, które będą rywalizować na zapleczu ekstraklasy są takie, które mają na koncie wiele lat spędzonych w ekstraklasie, a nierzadko nawet osiągały w niej sukcesy. GKS Katowice czy Zagłębie Sosnowiec wielokrotnie plasowały się w czołówce ekstraklasowych tabel. Inne kluby z dużych miast - Stomil Olsztyn, Arka Gdynia, Wisła Płock i Zawisza Bydgoszcz, ale też GKS Bełchatów również wiedzą, jak wygląda życie w elicie.
   Z wielkimi rywalizować będą maluczcy. Drutex-Bytovia Bytów, Chojniczanka Chojnice czy beniaminek MKS Kluczbork to zespoły, które nie mogą pochwalić się nawet zbyt długim pobytem w drugiej w kolejności klasie rozgrywkowej. Absolutnym debiutantem, choć z dużego miasta jest natomiast Rozwój Katowice. Mieszanka wielkich i znanych z małymi i stawiającymi dopiero pierwsze kroki na salonach klubami ma dać odpowiedni produkt w postaci interesujących meczów w sezonie 2015-16. Czy tak rzeczywiście będzie, przekonamy się niebawem.
   Najciekawszym meczem pierwszej kolejki będzie starcie w Gdyni, gdzie Arka zmierzy się z Zawiszą Bydgoszcz. Oby było to widowisko na miarę oczekiwań i oby zespoły udowodniły, że będą w nadchodzącym sezonie bić się do upadłego o czołowe lokaty. To może bowiem zachęcić kibiców do liczniejszego przychodzenia na stadiony. Początek meczu o 18.00 w sobotę 1 sierpnia.
*     *     *
   Pełne kadry wszystkich pierwszoligowych klubów, terminarz, transfery i inne informacje związane z pierwszą ligą znajdziecie w 30 numerze tygodnika „Piłka Nożna", który od 28 lipca jest już w sprzedaży.

Łukasz Konstanty
Startuje pierwsza liga
 
Podziel się newsem

 
Wyniki
 
 
6 kolejka
 
  Więcej  
 
Tabela
 
 
6 kolejka
 
  Więcej  
 
Strzelcy
 
 
6 kolejka
 
  Więcej  
 
Wydarzenia
 
   
 
Więcej
 

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji