Pierwszoligowa zima 2015 - część 11 - Łukasz Konstanty - Wywiady i publicystyka

Pierwszoligowa zima 2015 - część 11

Drukuj
Font Size Larger Font Smaller Font
Wywiady i publicystyka - Łukasz Konstanty
Wtorek, 17 Luty 2015 12:32
GKS Katowice to niezwykle rodzinna drużyna. Zatrudniali lub nadal zatrudniają synów, braci i innych krewnych i znajomych byłych i obecnych piłkarzy. I tak jesienią w kadrze GKS znajdował się Radosław Sylwestrzak, brat Kamila, piłkarza Korony, a także Jarosław Wieczorek, syn byłego gracza Odry Wodzisław, obecnie trenera drugoligowej Limanovii - Ryszarda.
A przecież tylko w kilku ostatnich latach w GKS występowali lub byli w kadrze np. Dominik Sadzawicki (syn Krzysztofa), Patryk Widuch (syn Mirosława), Tomasz Hołota (syn Janusza), Bartosz Iwan (syn Andrzeja), Łukasz Wijas (syn Jerzego) i Szymon Kapias (syn Jerzego).
* * *
Karol Danielak, Kamil Mazek, Sebastian Kamiński, Sebastian Olszar, Bartosz Machaj i Rafał Augustyniak - tych sześciu graczy zimą zamieniło pierwszą ligę na ekstraklasę. Tyle samo zawodników do naszej ekstraklasy trafiło z ligi słowackiej, a obcokrajowców zimą przyjechało do Polski znacznie więcej z różnych krajów. Oj chyba Polacy zaczną masowo wyjeżdżać na Słowację, bo łatwiej stamtąd dostać się do najwyższej klasy rozgrywkowej w naszym kraju niż polskiej pierwszej ligi.
* * *
Ależ w trudnych warunkach musi pracować Mirosław Jabłoński. Problemy finansowe Stomilu Olsztyn spowodowały, że piłkarze przez tydzień (2-9 luty) w ogóle nie trenowali, odwołane zostały też dwa mecze sparingowe. Piłkarze do treningów wrócili, ale czy problemy, jakie targają klubem pozwolą im odpowiednio przygotować się do rundy wiosennej? Tak czy inaczej - jeśli Stomil utrzyma do końca sezonu zajmowaną obecnie lokatę, Jabłońskiego trzeba będzie obwołać cudotwórcą.
* * *
Jesienią 2007 roku do Polski przyjechał młody Ukrainiec - Serhij Woronin. Miał 20 lat i zadanie - pomóc Lechii Gdańsk w walce o czołowe lokaty drugiej ligi. Tyle że obrońca z Ukrainy nie potrafił wywalczyć miejsca w składzie, nie zdołał zadebiutować na zapleczu ekstraklasy i po kilku miesiącach wrócił na Ukrainę. Występował w Nywie Winnica i PFK Sewastopol, zdołał nawet zadebiutować w ekstraklasie ukraińskiej. Jesienią ubiegłego roku był zaś graczem klubu Wołyń Łuck (zaliczył 5 występów).

Łukasz KONSTANTY

Pierwszoligowa zima 2015 - część 11
 
Podziel się newsem

 
Wyniki
 
 
6 kolejka
 
  Więcej  
 
Tabela
 
 
6 kolejka
 
  Więcej  
 
Strzelcy
 
 
6 kolejka
 
  Więcej  
 
Wydarzenia
 
   
 
Więcej
 

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji