Młodzieżowe emocje spisane na gorąco

Drukuj Email
Font Size Larger Font Smaller Font

Wydarzenia - Reprezentacje młodzieżowe
Wtorek, 12 Wrzesień 2017 07:13
Czesław Michniewicz podczas pierwszego zgrupowania nowej reprezentacji młodzieżowej, którą buduje metodą startową, był wyjątkowo trudno dostępny. „PN" udało się jednak uchwycić emocje szkoleniowca po wygranej w Gruzji na inaugurację eliminacji MME. Oto, co powiedział o:

SPISAŁ ADAM GODLEWSKI

sposobie na zwycięstwo:
- Pracowaliśmy krótko na zgrupowaniu przed wylotem do Gruzji, ale wszystkie założenia, nad którymi się pochylaliśmy podczas przygotowań, zostały skrupulatnie zrealizowane w trakcie meczu inaugurującego eliminacje mistrzostw Europy. Gruzini nie utrzymywali się przy piłce, a we wcześniejszych meczach - nawet z Francją - umieli wymienić milion podań. I dzięki temu ganiali przeciwników. Z nami było inaczej, bo znacznie lepiej się ustawiliśmy. Dzięki temu zachowaliśmy dużo sił, żeby atakować. Już w pierwszej połowie powinny paść bramki, których nie zabrakło w drugiej. Wynik 0:3 nie tylko ja uważam za sprawiedliwy, również postronni obserwatorzy.

(...)


podstawowym schemacie taktycznym:
- 4-3-1-2 - to na dziś podstawowy wariant ustawienia. Przed czterema obrońcami widzę - i tak zagraliśmy już w Gori - trzech środkowych pomocników, którymi w Gruzji byli Bartosz Kapustka, Jakub Piotrowski i Szymon Żurkowski. Przed nimi na dziesiątce jest miejsce Sebastiana Szymańskiego, a na szpicy - dla dwóch napastników. Uznałem, że to optymalny wariant przy posiadanym potencjalne, to raz. A dwa - w takim schemacie gra Sampdoria Genua z Dawidem Kownackim, którego od początku uważam za kluczowego zawodnika. Dlatego bardzo się cieszę, że to akurat on zdobył dwie bramki. Był skuteczny, ale umiał też udzielić wskazówek kolegom na temat zachowań w ustawieniu, które trenuje na co dzień w klubie. 

wyborze kapitana:
- Wybory kapitana były w pełni demokratyczne, to znaczy osobiście go... wskazałem. Już zresztą podczas wizyty we Włoszech powiedziałem Dawidowi, że chcę, aby był kapitanem i moją prawą ręką na boisku. I wiem, że to był bardzo dobry wybór, Kownaś dużo kwestii boiskowych konsultuje, nie boi się dyskutować i proponować własnych rozwiązań. Naprawdę jest dla trenera przedłużeniem na boisku. Trzech kapitanów zastępczych również ja wskazałem. Są w tej ekipie Bartek Drągowski, Stolarski i Żurkowski. Uważam, że wybrałem jedynie słuszną koncepcję wyborów, chłopcy jeszcze dobrze się nie znają, wywodzą się z różnych reprezentacji i roczników, z finałów Euro 2017 w Polsce pozostało bodaj tylko trzech piłkarzy. Zatem na tym etapie budowania zespołu na pewno znam ich lepiej, niż oni zdążyli poznać się nawzajem. A musiałem całe towarzystwo szybko posklejać, dlatego na wicekapitana dałem Żurka, aby w radzie drużyny była reprezentowana także nowa fala. Drążek i Stolar to przecież doświadczeni kadrowicze, podobnie jak i Kownaś.

(...)


CAŁOŚĆ MOŻNA ZNALEŹĆ W NOWYM (37/2017) NUMERZE TYGODNIKA "PIŁKA NOŻNA"

Młodzieżowe emocje spisane na gorąco
 
Podziel się newsem
 
Wydarzenia
 
   
 
Więcej
 

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji