U-18: Remis młodych Polaków z Belgami

Wydarzenia - Reprezentacje młodzieżowe
Niedziela, 03 Wrzesień 2017 17:17
Reprezentacja Polski do lat 18 zremisowała z Belgią (2:2) w swoim ostatnim meczu towarzyskiego turnieju Limoges Cup 2017. "Biało-Czerwoni" wywalczyli podczas tej imprezy dwa punkty i zajęli trzecie miejsce.
Młodzi Polacy zajęli trzecie miejsce na turnieju w Limoges (fot. Łukasz Skwiot)

Podopieczni Wojciecha Tomaszewskiego na inaugurację zremisowali z Francją, a następnie przegrali z Chile. Zwycięstwo nad Belgią wymknęło im się z rąk w ostatniej chwili, ponieważ rywal doprowadził do wyrównania już doliczonym czasie gry za sprawą trafienia Brendana Schoonbaerta z rzutu karnego.

Gole dla polskiego zespołu strzelali w tym meczu Bartosz Boniecki w 35. minucie, a także Sebastian Walukiewicz, który w 80. minucie pewnie wykonał "jedenastkę".

Warto dodać, że jeszcze w pierwszej połowie rzutu karnego nie zdołał wykorzystać Simon Paulet, którego strzał obronił Paweł Sokół.

Polska - Belgia 2:2 (1:0)
1:0 - Boniecki (35')
1:1 - Openda (56')
2:1 - Walukiewicz (80') k.
2:2 - Schoonbaert (90') k.

Polska: (skład wyjściowy) Paweł Sokół - Szymon Zalewski, Marcin Grabowski, Sebastian Walukiewicz, Tymoteusz Klupś, Przemysław Bargiel, Jan Sieracki, Kacper Laskoś, Bartosz Boniecki, Jan Łoś, Daniel Pik

Belgia: (skład wyjściowy) Arno Valkenaers - Matias Lloci, Ewoud Pletinckx, Arthur Theate, Lois Openda, Adriano Bertaccini, Maxime De Bie, Thierry Lutonda, Brandon Baiye, Simon Paulet, Brendan Schoonbaert