Zwycięska inauguracja w Gori. Zapis relacji "na żywo" - Reprezentacje młodzieżowe - Wydarzenia

Zwycięska inauguracja w Gori. Zapis relacji "na żywo"

Drukuj

Wydarzenia - Reprezentacje młodzieżowe
Piątek, 01 Wrzesień 2017 19:49
Podopieczni Czesława Michniewicza udanie rozpoczęli zmagania w eliminacjach do Młodzieżowych Mistrzostw Europy 2019, które odbędą się we Włoszech i w San Marino. Polacy wygrali 3:0 z Gruzinami w Gori. Łupem bramkowym podzielili się Dawid Kownacki (dublet) oraz Bartosz Kapustka.
Dawid Kownacki miał być liderem młodzieżówki Michniewicza i był! (fot. Piotr Kucza / 400mm.pl)

RELACJA WYMAGA ODŚWIEŻANIA

90+3 KONIEC MECZU. POLSKA WYGRAŁA 3:0 Z GRUZJĄ PO DWÓCH BRAMKACH DAWIDA KOWNACKIEGO I TRAFIENIU BARTOSZA KAPUSTKI.

90+2' Kownacki miał okazję na hat tricka, jednak Kupatadze spisał się bez zarzutu.

90' Sędzia San doliczył trzy minuty.

89' Drągowski pewnie chwycił strzał Beridze zza pola karnego.

88' Ostatnia roszada w polskiej ekipie. Tomczyk zastąpił Szymańskiego.

85' Michniewicz dokonał drugiej zmiany. Rasak zastąpił strzelca bramki numer trzy, czyli Kapustkę.

81' To powinien być honorowy gol dla Gruzji! Dwójkowa akcja Mikeltadze i Beridze. Ten drugi w znakomitej sytuacji przestrzelił.

80' Gospodarzom puszczają nerwy. Żółtko dla Kochreidze.

78' Minimalnie niecelne uderzenie Szymańskiego z rzutu wolnego.

77' Żółta kartka dla Mamuczaszwiliego za faul taktyczny.

76' Trzecia zmiana w zespole gospodarzy. Kobauri za Mochweiszwiliego.

74' Gruzini bez pomysłu na rozmontowanie polskiej defensywy.

70' Trzeci gol dla Polski! Kapustka zabawił się z gruzińskimi obrońcami z bliska posłał piłkę obok bezradnego Kupatadze. 3:0 DLA POLSKI!

70' Po rzucie rożnym gospodarzy Drągowski uprzedził w ostatniej chwili Tabidze.

68' Druga zmiana w Gruzji: Kochreidze za Szulaię.

67' Pierwsza zmiana w Polsce: Świderski za Zawadę.

65' GOOOOOOOOL! Kownacki ustrzelił dublet. Szymański zacentrował z rzutu rożnego, piłka minęła Piotrowskiego i Bochniewicza, ale napastnik Sampdorii był tam, gdzie być powinien. 2:0 dla Polski!

63' Przeciągnięte dośrodkowanie z lewego skrzydła. Piłka w rękawicach Drągowskiego.

60' Gruzini ruszyli do odrabiania strat. Polska defensywa jak na razie radzi sobie z oskrzydlającymi atakami gospodarzy.

58' Kownacki pewnie wykorzystał jedenastkę. 1:0 dla Polski!

57' Rzut karny dla Polski. Zawada był przewracany w polu karnym przez Beridze. Żółta kartka dla Gruzina.

55' Kownacki przypomniał o sobie. Zaskakujący strzał z dystansu kapitana polskiej młodzieżówki został sparowany przez Kupatadze na rzut rożny.

52' Gruzini nie przebierają w środkach. Piotrowski opatrywany za linią boczną.

51' Kapustka po straciu z Szulaią potrzebuje pomocy sztabu medycznego.

49' Wieteska oddalił zagrożenie po płaskim dośrodkowaniu Szulaii.

48' Doskonała akcja gospodarzy po centrze z rzutu rożnego. Drągowski spóźnił się do centry, ale Margwelaszwili nieczysto uderzył.

46' Zmiana w Gruzji. Nadaraia na boisku. Zszedł Kucia.

46' Gruzini od środka. Gramy!

45' Do przerwy bez bramek w Gori. Polacy byli groźniejsi od Gruzinów, ale końcowy wynik nadal jest sprawą otwartą.

44' Aktywny od pierwszych minut Kownacki zwija się z bólu.

43' Faul Kapustki na Mikeltadze na własnej połowie. Gruzini szukali szczęścia po szybko rozegranym rzucie wolnym. Stracili jednak piłkę na rzecz Polaków.

38' Kownacki zacentrował z prawej strony pola karnego do Kapustki. Skrzydłowy SC Freiburg opanował piłkę w polu karnym, zwiódł Kutsię i oddał minimalnie niecelne uderzenie.

36' Kolejna próba Gruzinów zza pola karnego. Tym razem celności zabrakło Mikeltadzemu.

35' Beridze zszedł z lewego skrzydła do środka i oddał strzał. Piłka powoli doturlała się do Drągowskiego.

33' Podopieczni Gii Geguchadze dali się złapać na spalonego po centrze Charaiszwiliego z rzutu wolnego.

31' Mochweiszwili oddał uderzenie z 25 metrów. Drągowski na posterunku.

30' Kownacki miękką wrzutką szukał partnera. Gruzini zbyt krótko wybili piłkę. Przejął ją Żurkowski, ale Kupatadze pewnie interweniował.

27' Gospodarze coraz groźniejsi. Beridze stanąłby oko w oko z Drągowskim gdyby nie kluczowa interwencja Bochniewicza we własnej szesnastce!

23' Kompletnie nieudany strzał Charaiszwiliego.

22' Twarde starcie Bochniewicza z rywalem. Sędzia nie zdecydował się na ukaranie Gruzina.

18' Kontra Gruzinów rozgrzała kibiców w Gori, jednak nie przyniosła choćby niewielkiego zagrożenia.

17' Kolejna akcja drużyny Michniewicza prawą flanką. Nieudane dośrodkowanie Bartosza odebrało nadzieję na zdobycie pierwszej bramki.

15' Groźna akcja Polaków. Kownacki zacentrował z prawej strony, spod końcowej linii. Piłka trafiła do Żurkowskiego, który nie zdołał pokonać Kupatadze.

14' Kolejny rzut rożny w wykonaniu Szymańskiego. Gruzińscy defensorzy byli czujni.

10' Kupatadze uprzedził Zawadę.

9' Po centrze Szymańskiego z rzutu rożnego Kownacki ekwilibrystycznym strzałem próbował zaskoczyć Kupatadze. Zabrakło centymetrów, ale sędzia i tak dopatrzył się faulu w tej akcji.

8' Wysoki pressing Polaków. Gruzini bez pomysły na atak pozycyjny.

5' Zawada doszedł do sytuacji strzałowej po wrzucie z autu Gumnego. Uderzył jednak bardzo niecelnie.

3' Odpowiedź gospodarzy. Strzał Szulaii z kąta obok bramki Drągowskiego.

2' Centra Szymańskiego z rzutu wolnego. Kupatadze bez problemu złapał piłkę.

1' Rozpoczęli Polacy.

Sędzią spotkania jest Szwajcar Fedayi San.

Skład Gruzji:

Kupatadze - Szulaia, Margwelaszwili, Tabidze, Czabradze - Mamuczaszwili, Kucia, Mochweiszwili, Beridze, Charaiszwili - Mikeltadze

Ławka Gruzinów: Kurdadze - Kochreidze, Nadaraia, Cziczinadze, Arweladze, Bidzinaszwili, Kobauri

Skład Polski:

Drągowski - Bartosz, Wieteska, Bochniewicz, Gumny - Kapustka, Piotrowski, Żurkowski, Szymański, Kownacki - Zawada

Ławka Polaków: Grabara - Rasak, Świderski, Jóźwiak, Dziczek, Tomczyk, Kopacz

Trener Czesław Michniewicz nie miał wiele czasu na poznanie, a właściwie zbudowanie nowej drużyny. Były trener Bruk-Betu Termalica Nieciecza został mianowany następcą Marcina Dorny w lipcu. Letnie miesiące spędził na monitorowaniu potencjalnych kadrowiczów, następnie powołał zawodników z klubów zagranicznych i nieco później z polskich.