U-21: Reprezentacja Polski przegrała z Czechami

Wydarzenia - Reprezentacje młodzieżowe
Poniedziałek, 27 Marzec 2017 19:02

Reprezentacja Polski do lat 21 ma za sobą ostatni sprawdzian przed czerwcowymi mistrzostwami Europy. W rozegranym w Kielcach spotkaniu towarzyskim zespół selekcjonera Marcina Dorny przegrał 1:2 z Czechami.

Bartosz Kapustka i jego koledzy z kadry U-21 przegrali w Kielcach z Czechami (foto: Ł. Skwiot)

U-19: Polacy nie zagrają na Euro - KLIKNIJ!

Pierwsza połowa poniedziałkowego spotkania w Kielcach nie należała do porywających widowisk. Obie drużyny miały problemy z wyprowadzaniem składnych akcji, brakowało dokładności i pomysłu na zaskoczenie przeciwnika.

Po przerwie ponad sześć tysięcy widzów zgromadzonych na trybunach oglądało już znacznie ciekawsze zawody. W 47. minucie Polacy mogli wyjść na prowadzenie: w świetnej sytuacji znalazł się Mariusz Stępiński, jednak z bliskiej odległości uderzył wprost w czeskiego bramkarza.

Później inicjatywę zdecydowanie przejęli goście. Młodzieżowa reprezentacja Czech była znacznie lepsza, zmuszając Polskę do momentami głębokiej defensywy.

W 50. minucie Czesi potwierdzili swoją przewagę, a wynik spotkania otworzył Vaclav Cerny. Zawodnik Ajaksu Amsterdam zdecydował się na strzał z dystansu lewą nogą, a kopnięta przez niego piłka odbiła się jeszcze od głowy Jana Bednarka, po czym wpadła do bramki.

Reprezentacja Czech postanowiła pójść za ciosem i nadal atakowała polską bramkę. W 65. minucie Jakub Wrąbel uratował biało-czerwonych przed utratą drugiego gola: bramkarz znakomicie interweniował po dobrym uderzeniu głową Patrizio Stronatiego.

Z kolei w 73. minucie gospodarze mieli masę szczęścia: ponownie sprzed pola karnego strzelał Cerny, lecz piłka odbiła się od słupka.

Młodzieżowa reprezentacja Polski prezentowała się słabo, dopiero w końcówce meczu stać ją było na kilka ciekawych kombinacji na połowie gości. Z dobrej strony pokazali się rezerwowi, których selekcjoner Marcin Dorna wprowadził do gry w trakcie drugiej połowy. To właśnie zmiennicy przeprowadzili akcję, która przyniosła jedynego gola dla Polaków.

W 84. minucie na strzał ze skraju pola karnego zdecydował się Przemysław Frankowski. Uderzenie skrzydłowego zablokował jeden z obrońców, jednak piłka pozostała w obrębie szesnastki. Po chwili trafiła pod nogi Jarosława Niezgody, a napastnik Ruchu Chorzów świetnie odnalazł się w tej sytuacji i z bliskiej odległości wpisał się na listę strzelców.

Wydawało się, że spotkanie w Kielcach zakończy się remisem. Tymczasem w samej końcówce Czesi zadali Polakom decydujący cios: w drugiej minucie doliczonego czasu gry Jakub Necas z prawego skrzydła zagrał w pole karne, zaś niepilnowany Ales Cermak skierował piłkę do siatki.

Polska U-21 – Czechy U-21 1:2 (0:0)

0:1 – Vaclav Cerny (50)

1:1 – Jarosław Niezgoda (84)

1:2 – Ales Cermak (90+2)