"Musimy spróbować wygrać ten turniej"

Drukuj Email
Font Size Larger Font Smaller Font

Wydarzenia - Reprezentacje młodzieżowe
Niedziela, 04 Grudzień 2016 10:22
Reprezentacja Polski będzie jednym z faworytów przyszłorocznych młodzieżowych mistrzostw Europy. Biało-czerwoni trafili do trudnej grupy, jednak zdaniem Marka Koźmińskiego, wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, wiara w zwycięstwo naszej drużyny nie jest przesadzona.

Wiceprezes PZPN liczy na dobry występ reprezentacji podczas młodzieżowych mistrzostw

Górnik Łęczna potwierdza: Franciszek Smuda kandydatem na nowego trenera - KLIKNIJ!

- Futbol młodzieżowy nie jest do końca przewidywalny. Jeśli popatrzymy na poprzedni turniej w Czechach, okaże się, że końcowe rozstrzygnięcia były bardzo zaskakujące. To nie jest tylko arytmetyka siły danej drużyny - powiedział Koźmiński, którego cytuje katowicki "Sport".

Polska zagra w jednej grupie z takimi rywalami jak mającymi mistrzowskie aspiracja Anglicy, obrońcami tytułu z poprzedniego turnieju - Szwedami i nieobliczalnymi Szwedami. Awans do półfinału wywalczy zwycięzca każdej z grup.

- Dobrze, że gramy ze Szwedami, bo raczej rzadko takie nacje jak szwedzka w kolejnych, następujących po sobie, rocznikach mają fantastycznych piłkarzy. Grupę mamy teoretycznie taką, że powinniśmy się zdecydowanie liczyć. To turniej w domu i trzeba spróbować go wygrać - dodał Koźmiński.

Młodzieżowe mistrzostwa Europy rozstaną rozegrane w dniach 16-30 czerwca 2017 roku. Turniej odbędzie się w sześciu polskich miastach: Krakowie, Tychach, Lublinie, Kielcach, Bydgoszczy i Gdyni.

gar, PiłkaNożna.pl
źr. katowicki Sport
 
Podziel się newsem
 
Wydarzenia
 
   
 
Więcej
 

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji