Kapitan RB Lipsk nie wyklucza gry dla Polski - Reprezentacja Polski - Wydarzenia

Kapitan RB Lipsk nie wyklucza gry dla Polski

Drukuj
Font Size Larger Font Smaller Font

Wydarzenia - Reprezentacja Polski
Środa, 06 Wrzesień 2017 14:25
Willi Orban w najnowszym wywiadzie dla "kickera" zadeklarował, że rozważyłby propozycję gry dla reprezentacji Polski.

24-letni Willi Orban jest jednym z najlepszych środkowych obrońców Bundesligi. Nie bez powodu został kapitanem wicemistrzów Niemiec. Dwukrotnie wystąpił kiedyś w młodzieżowej reprezentacji Niemiec, ale może grać także dla Węgier i dla... Polski. Choć urodził się w Niemczech, to jego ojciec jest Węgrem, a matka Polką.

- Nie stawiam sobie granicy czasu, w którym muszę podjąć decyzję o grze w reprezentacji - zadeklarował Orban, który potwierdził, że jeśli dostanie propozycję reprezentowania Polski lub Węgier, to ją rozważy.

Powołanie od Adama Nawałki lub Bernda Storcka musiałoby przyjść jednak szybciej niż wezwanie od Joachima Loewa. - Byłbym dumny z powołania do niemieckiej kadry i na pewno bym je przyjął - stwierdził Orban.

Szanse na grę kapitana RB Lipsk w reprezentacji Polski są więc raczej iluzoryczne. Adam Nawałka nie wykazywał dotąd zainteresowania środkowym obrońcą pochodzącym z Kaiserslautern, a i on najwyraźniej woli grać dla Niemiec. W końcu w tym kraju spędził całe życie.

Willi Orban jest wychowankiem Kaiserslautern, które w 2015 roku sprzedało go za 2 miliony euro do RB Lipsk. Z klubem tym Orban awansował do Bundesligi i wywalczył wicemistrzostwo Niemiec, a od sezonu 2017/2018 jest kapitanem drużyny.

band, PilkaNozna.pl
Źródło: sport.de
Kapitan RB Lipsk nie wyklucza gry dla Polski
 
Podziel się newsem
 
Wydarzenia
 
   
 
Więcej
 

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji