Puchar Polski: Arka Gdynia jedną nogą w finale

Wydarzenia - Puchar Polski
Wtorek, 28 Luty 2017 19:52
Dzisiaj rozegrany został pierwszy mecz półfinałowy w Pucharze Polski. Wigry Suwałki podejmowały Arkę Gdynia. Faworyt nie zawiódł i na terenie rywala odniósł pewne zwycięstwo.

Spotkanie rozgrywane na stadionie w Suwałkach cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Na trybunach mieliśmy komplet widzów:

Początek spotkania w wykonaniu gospodarzy był naprawdę dobry. Wigry miały swoje okazje, których jednak nie potrafiły przełożyć na efekt w postaci goli. W efekcie bezbramkowy remis utrzymywał się do 37. minuty.

Wówczas arbiter odgwizdał rzut karny dla Arki. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Mateusz Szwoch. Zawodnik przyjezdnych bez najmniejszych problemów oszukał bramkarza miejscowych i zdobył bramkę na 1:0. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Od początku drugiej odsłony meczu Wigry miały przewagę. Jednak gospodarzom w ofensywie brakowało argumentów, a wystarczyła jedna chwila dekoncentracji i Arka podwyższyła swoje prowadzenie.

W 68. minucie Szwoch wystąpił w roli asystującego. Do piłki doszedł Rafał Siemaszko i zdobył bramkę po uderzeniu głową. Fatalnie w tej sytuacji zachowała się defensywa miejscowych. W samej końcówce jeszcze jedną bramkę dla Arki zdobył Dariusz Formella

Zwycięstwo 3:0 przed meczem rewanżowym stawia Arkę w komfortowej sytuacji. Zespół z Gdyni na własnym terenie nie powinien przegrać i jest bardzo blisko awansu do wielkiego finału Pucharu Polski.