Lech wnioskuje o złagodzenie kary

Drukuj Email
Font Size Larger Font Smaller Font

Wydarzenia - Puchar Polski
Środa, 08 Luty 2017 16:33

Lech Poznań stara się o to, aby jego kibice mogli zobaczyć z trybun mecz półfinału Pucharu Polski z Pogonią Szczecin. Klub z Wielkopolski złożył w tej sprawie wniosek do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN.

Foto: Łukasz Skwiot

Puchar Polski: Kto poprowadzi mecze 1/8 finału? - KLIKNIJ!

W maju ubiegłego roku Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Piłki Nożnej surowo ukarała Lecha za zachowanie poznańskich kibiców podczas finału Pucharu Polski z Legią Warszawa (0:1). W trakcie meczu fani Kolejorza rzucali odpalone race na murawę PGE Narodowego, przez co sędzia Szymon Marciniak dwukrotnie musiał przerywać zawody.

Te wydarzenia poskutkowały dotkliwymi sankcjami dla klubu z Poznania. Lech został ukarany rocznym zakazem wyjazdów zorganizowanych grup kibiców na spotkania w ramach Pucharu Polski. Z kolei mecze pucharowe rozgrywane na Inea Stadionie miały odbywać się całkowicie bez udziału publiczności. Oba zakazy dotyczyły także spotkania o Superpuchar Polski 2016.

W czerwcu minionego roku Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN podtrzymała decyzję Komisji Dyscyplinarnej dotyczącą sankcji dla Kolejorza.

Poznański klub oficjalnie poinformował w środę o złożeniu w Najwyższej Komisji Odwoławczej wniosku o całkowite darowanie lub przynajmniej zawieszenie kar przyznanych po finale Pucharu Polski 2015/16.

Jeśli NKO przychyli się do wniosku Lecha, wówczas półfinałowy mecz Pucharu Polski z Pogonią Szczecin na Inea Stadionie odbędzie się z udziałem publiczności. To spotkanie zaplanowano na przełom lutego i marca.

W październiku ubiegłego roku Lech grał u siebie przeciwko Wiśle Kraków w pierwszym meczu fazy ćwierćfinałowej Pucharu Polski. Tamto spotkanie zostało rozegrane przy pustych trybunach.

kwit, PiłkaNożna.pl

Źródło: Lech Poznań

Lech wnioskuje o złagodzenie kary
 
Podziel się newsem

 
Wyniki
 
 
10 kolejka
 
  Więcej  
 
Tabela
 
 
10 kolejka
 
  Więcej  
 
Strzelcy
 
 
10 kolejka
 
  Więcej  
 
Wydarzenia
 
   
 
Więcej
 

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji