Islandia jak Łotwa na Euro 2004? - Mistrzostwa Europy - Wydarzenia

Islandia jak Łotwa na Euro 2004?

Drukuj
Font Size Larger Font Smaller Font

Wydarzenia - Mistrzostwa Europy
Piątek, 10 Czerwiec 2016 09:04
Każdemu wielkiemu turniejowi kolorytu dodają zespoły, które znajdują się na nim trochę niespodziewanie. Tak jest również i tym razem. Na Euro 2016 awansowała reprezentacja Islandii, która oczywiście nie jest faworytem do ostatecznego triumfu.


Islandczycy trochę niespodziewanie awansowali do tak wielkiego turnieju, jakim bez wątpienia są mistrzostwa Europy. Jeszcze kilka lat temu polskiemu kibicowi futbol w Islandii kojarzył się tylko i wyłącznie z Rafałem Ulatowskim, który miał okazję pracować w tym kraju. Wielokrotnie polski szkoleniowiec w wywiadach sugerował, że islandzki futbol wzoruje się na angielskiej Premier League.

Czego możemy więc spodziewać się po reprezentacji Islandii na Euro 2016? Drużyna narodowa kraju, który liczy sobie nieco ponad 300 tysięcy mieszkańców, zmierzy się w grupie z Austrią, Portugalią oraz Węgrami. Lars Lagerback nie zamierza się jednak poddawać i nie obawia się wielkich gwiazd, jak Cristiano Ronaldo czy Pepe.

- Już przed turniejem mówiłem, że naszym celem jest przygotowanie się do turnieju w 100 procentach. Dopiero wtedy mamy szansę na to, aby sprawić podczas francuskiego turnieju niespodziankę. Z punktu widzenia naszych rywali wcale nie jestem przekonany, że to dobrze z nami zagrać - podkreślił doświadczony szkoleniowiec, który niebawem zakończy karierę.

Na ostatnich dwóch turniejach o mistrzostwo Europy nie było drużyny, którą można by porównać do reprezentacji Islandii. Musimy się cofnąć aż do Euro 2004.

Wówczas na mistrzostwach Europy wystąpiła reprezentacja... Łotwy. Dla drużyny z tego niewielkiego kraju był to największy sukces w historii futbolu. Łotysze jednak nie zachwycili i zgodnie z oczekiwaniami odpadli już po fazie grupowej.

Za ich sukces można jednak uznać bezbramkowy remis z Niemcami, który był ogromną niespodzianką:Jak zakończy się przygoda reprezentacji Islandii na Euro 2016? Wydaje się, że zespół prowadzony przez Lagerbacka stać na więcej, niż Łotwę w 2004 roku.

gmar, PilkaNozna.pl
foto: Łukasz Skwiot

Islandia jak Łotwa na Euro 2004?
 
Podziel się newsem

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji