Paryż stolicą futbolu i oblężoną twierdzą - Mistrzostwa Europy - Wydarzenia

Paryż stolicą futbolu i oblężoną twierdzą

Drukuj
Font Size Larger Font Smaller Font

Wydarzenia - Mistrzostwa Europy
Czwartek, 09 Czerwiec 2016 21:08
Kilka dni temu informowaliśmy o apelu francuskiej policji, która domagała się zamknięcia strefy kibica w Paryżu. Wszystko ze względu na wciąż spore zagrożenie atakami terrorystycznymi w trakcie mistrzostw Europy. Jak się okazało, organizatorzy i włodarze stolicy uznali, że nie przychylą się do wniosku służb.

Paryż niczym oblężona twierdza w trakcie mistrzostw Europy

TV: Rozkład jazdy na pierwszy tydzień Euro - KLIKNIJ!


Strefa kibica w Paryżu będzie położona w najbardziej charakterystycznym miejscu miasta, czyli pod Wieżą Eiffla. Podczas meczów Euro będzie się mogło w niej zgromadzić maksymalnie 92 tysiące osób, co zdaniem policji będzie wręcz zachętą dla terrorystów, którzy chcą uderzyć na Francję w trakcie Euro.

Co to wszystko oznacza dla kibiców? Wiadomo już, że fanzona zamknięta nie zostanie, jednak wiemy także, że będzie ona bardzo pilnie strzeżona. Wejść do strefy będą pilnować uzbrojeni komandosi francuskich służb i policjanci z psami. Każdy zainteresowany będzie także dokładnie przeszukany przed wejściem na plac pod Wieżą Eiffla i przejdzie pod specjalną bramką wykrywającą materiały wybuchowe.

Jak donoszą lokalne media, już w samej strefie bezpieczeństwa będzie pilnować 400 funkcjonariuszy w cywilu.

gar, PiłkaNożna.pl
Paryż stolicą futbolu i oblężoną twierdzą
 
Podziel się newsem

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji