El. MŚ: Zwycięstwa Islandii i Turcji - Mistrzostwa Świata 2018 - Wydarzenia

El. MŚ: Zwycięstwa Islandii i Turcji

Drukuj
Wydarzenia - Mistrzostwa Świata 2018
Wtorek, 05 Wrzesień 2017 23:05
W grupie I mierzyły się ze sobą cztery zespoły, które są zaangażowane w walkę o awans. Turcy pokonali Chorwatów, a Islandia wygrała z Ukrainą. Sytuacja przed ostatnimi dwoma meczami robi się bardzo interesująca.

Wikingowie wrócili do gry o mundial po sensacyjnej porażce z Finlandią (0:1). Islandia pokonała u siebie Ukraińców 2:0, a oba gole dla rewelacji Euro 2016 zdobył Gylfi Sigurdsson, który otworzył wynik meczu w 47. minucie, a niecałe dwadzieścia minut później dobił rywala.

Z kolei Turcja zawdzięcza trzy punkty Cenkowi Tosunowi. Napastnik Besiktasu Stambuł w 75. minucie pokonał Danijela Subasicia i wlał w serca tureckich kibiców nadzieje na awans na rosyjski mundial.

W tym momencie liderem grupy I jest Chorwacja, która wyprzedza Islandię dzięki lepszemu bilansowi goli. Turcja i Ukraina mają do lidera dwa punkty straty, ale to Turcy zajmują trzecie miejsce dzięki większej liczbie zdobytych bramek. 6 października Turcja zagra u siebie z Islandią, Chrowacja podejmie Finlandię, a Ukraina zmierzy się z Kosowem. Trzy dni później czeka nas następujący zestaw meczów: Finlandia - Turcja, Ukraina - Chorwacja i Islandia - Kosowo.