Smuda: Niech się wykażą! - Ligi zagraniczne - Wydarzenia

Smuda: Niech się wykażą!

Drukuj
Font Size Larger Font Smaller Font

Wydarzenia - Ligi zagraniczne
Czwartek, 14 Styczeń 2010 10:19
Polska kadra pakuje się już do odlotu na zgrupowanie w Tajlandii. Selekcjoner Franciszek Smuda, w rozmowie z radiem Tok Sport, oświadczył, że cieszy się, że Polska będzie miała okazję zmierzyć się akurat z drużynami Tajlandii, Singapuru i Danii. - Jak na początek, to przeciwnicy idealni - ocenił.

Piłkarze zapewne chętnie opuszczą mroźną polską zimę na rzecz słonecznej Tajlandii, gdzie obecnie temperatura sięga nawet 30 stopni Celsjusza. - Wciąż uważam, że to był dobry pomysł, żeby jechać na takie zgrupowanie do Azji. Każdy mecz międzypaństwowy daje nam jakąś korzyść. Szczególnie, że są to młodzi zawodnicy - podkreślał Smuda.

W ramach turnieju o Puchar Króla Tajlandii, Polska zagra z tamtejszą reprezentacją, oraz kadrą Singapuru i Danii, jednak ci ostatni przyjadą bez zawodników z zagranicznych klubów. - Dwa pierwsze zespoły to nie futbolowi potentaci, ale słabeuszami też nie są. Duńska piłka ligowa liczy się w Europie, kluby grają w europejskich pucharach, także dobrych zawodników tam jest mnóstwo. Jak na początek, to przeciwnicy idealni - uważa szkoleniowiec.

- Chciałbym, żeby moi piłkarze, szczególnie ci młodzi, wykazali się i pokazali, że można na nich liczyć. Niektórzy z nich pierwszy raz uczestniczą w takim wyjeździe i w ogóle w zgrupowaniu reprezentacji Polski. Jednak w przerwie między rozgrywkami przygotowywali się indywidualnie, trenerzy klubowi dopilnowali ich przygotowań.

Tuż przed wyjazdem okazało się, że selekcjoner nie będzie mógł wziąć do Tajlandii młodego piłkarza FC Koeln, Adama Matuszczyka. W jego miejsce powołany został Tomasz Nowak. - Adam Matuszczyk został zatrzymany w klubie przez FC Koeln. Wiadomo, że to nie jest termin z kalendarza FIFA, więc nie możemy go na siłę zabierać, bo ma szanse w lidze zagrać przeciwko Borussii Dortmund - wyjaśnił Smuda.

Źródło: ASInfo

Smuda: Niech się wykażą!
 
Podziel się newsem

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/htdocs/templates/pilkanozna_new/indexMain.php on line 1054

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji