Atalanta Bergamo SPAL Cagliari Hellas Verona Chievo Werona Fiorentina Genoa FC Crotone Inter Mediolan Juventus Turyn Lazio Rzym Bologna AC Milan Napoli Benevento Roma Sampdoria US Sassuolo Calcio Torino Udinese

Fantastyczny gol Zielińskiego i wygrana SSC Napoli

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Włochy
Niedziela, 27 Sierpień 2017 22:41
W meczu z Atalantą Bergamo Piotr Zieliński wybiegł w pierwszym składzie SSC Napoli. Polski pomocnik pokazał się z bardzo dobrej strony i zdobył bramkę wyjątkowej urody.

Reprezentant Polski wybiegł w pierwszym składzie SSC Napoli. Drugi z naszych rodaków - Arkadiusz Milik - znalazł się na ławce rezerwowych.

SSC Napoli było zdecydowanym faworytem do zwycięstwa, ale to goście zdobyli jako pierwsi bramkę. Bryan Cristante wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego zdobywając bramkę po uderzeniu głową.

Gospodarze za odrabianie strat zabrali się dopiero w drugiej odsłonie meczu. Sygnał do ataków dał Zieliński, który w 56. minucie wpisał się na listę strzelców. Polski pomocnik oddał efektowne uderzenie z dystansu zdobywając bramkę na 1:1. Bramkarz przyjezdnych nie miał żadnych szans w tej sytuacji.

Minęło kilka minut i Dries Mertens znalazł się w wyśmienitej sytuacji. Zawodnik SSC Napoli nie mógł zmarnować takiej okazji i zdobył bramkę na 2:1.

Ostatecznie ekipa z Neapolu zwyciężyła aż 3:1 i zainkasowała komplet punktów. Zieliński spędził na murawie 75 minut, natomiast Milika nie oglądaliśmy nawet przez sekundę.

W innym "polskim" meczu ACF Fiorentina podejmowała Sampdorię Genua. W barwach Violi nie oglądaliśmy Bartłomieja Drągowskiego. Z kolei w Sampdorii w wyjściowym składzie zaczął Karol Linetty, a z ławki pojawił się Bartosz Bereszyński. Cały mecz na ławce spędził Dawid Kownacki. Trzy punkty po wygranej 2:1 zainkasowała Sampdoria.