Atalanta Bergamo SPAL Cagliari Hellas Verona Chievo Werona Fiorentina Genoa FC Crotone Inter Mediolan Juventus Turyn Lazio Rzym Bologna AC Milan Napoli Benevento Roma Sampdoria US Sassuolo Calcio Torino Udinese

Gol Murawskiego w Pucharze Włoch

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Włochy
Niedziela, 06 Sierpień 2017 22:35
Nie było niespodzianki w niedzielnym meczu Pucharu Włoch pomiędzy Palermo i Virtusem Francavilla. Faworyzowana drużyna z Sycylii wygrała (5:0) i awansowała do kolejnej rundy rozgrywek.
Murawski powiedział "dzień dobry" kibicom w Palermo (fot. @palermocalcioit)

Przewaga Palermo ani przez moment nie podlegała dyskusji i już w pierwszej połowie została udokumentowana dwoma golami. Dwukrotnie do siatki trafił Aleksandar Trajkovski, który otworzył wynik w 13. minucie, a na 2:0 podwyższył już w doliczonym czasie pierwszej części spotkania.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i to nadal gospodarze nadawali ton wydarzeniom na boisku. W podstawowym składzie Palermo znalazło się miejsce dla Thiago Cionka, a w 64. minucie do gry desygnowany został Radosław Murawski.

Kilkadziesiąt sekund po pojawieniu się byłego kapitana Piasta Gliwice na placu boju, gospodarze podwyższyli prowadzenie. Gola na 3:0 strzelił Haitam Aleesami.

Miejscowym wciąż jednak było mało i skoro poczuli słabość rywala, to pognębili go jeszcze bardziej. W 72. minucie swojego trzeciego gola zdobył Trajkovski, który zapisał na swoim koncie hat-tricka.

Wynik spotkania ustalił... Radosław Murawski, który tym samym zaliczył debiut marzeń w barwach nowego klubu, pieczętując jego wysokie zwycięstwo.

Palermo - Virtus Francavilla 5:0 (2:0)
1:0 - Trajkovski (13')
2:0 - Trajkovski (47')
3:0 - Aleesami (66')
4:0 - Trajkovski (72')
5:0 - Murawski (80')

Palermo: Posavec -  Cionek, Struna, Bellusci (64. Accardi) - Morganella, Jajalo, Chochev, Aleesami - Trajkovski, Coronado (64. Murawski) - Nestorovski

Virtus: Albertazzi - Prestia, De Toma,Gallu - Ayna, Folorunsho, Buono, Turi - Rossetti, Saraniti, Valotti