Atalanta Bergamo SPAL Cagliari Hellas Verona Chievo Werona Fiorentina Genoa FC Crotone Inter Mediolan Juventus Turyn Lazio Rzym Bologna AC Milan Napoli Benevento Roma Sampdoria US Sassuolo Calcio Torino Udinese
Napoli gromi, gol Piotra Zielińskiego! - Ligi zagraniczne - Włochy - Wydarzenia

Napoli gromi, gol Piotra Zielińskiego!

Drukuj

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Włochy
Niedziela, 14 Maj 2017 16:52
Piłkarze Napoli nie składają broni w walce o wicemistrzostwo Włoch. Podopieczni Maurizio Sarriego rozgromili w niedzielę Torino na wyjeździe (5:0).
Zieliński wszedł z ławki, ale zdołał wpisać się na listę strzelców (fot. Reuters)

Napoli miało o co walczyć w Turynie, ponieważ ewentualna wygrana na gorącym terenie + porażka Romy w starciu z Juventusem pozwoliłyby piłkarzom z Kampanii awansować na drugie miejsce w tabeli. Jak wiadomo, wicemistrzostwo Włoch jest premiowane bezpośrednim awansem do Champions League, podczas trzecia lokata pozwala jedynie na grę w eliminacjach. Stawka była więc niebagatelna.

Sarri zabrał ze sobą na północ Italii dwóch reprezentantów Polski, jednak ani Arkadiusz Milik, ani Piotr Zieliński nie załapali się do podstawowego składu i musieli liczyć na swoje szanse w drugiej połowie.

Klubowi koledzy Polaków nie zamierzali jednak czekać tak długo i już w siódmej minucie udało się im wyjść na prowadzenie. Allan przedarł się środkiem boiska i wypuścił na dobrą pozycję Jose Callejona. Ten uderzył w kierunku dalszego słupka i Joe Hart był zmuszony do kapitualacji.

W drugiej częsci meczu na 2:0 podwyższył Lorezno Insignie, któremu piłkę wystawił Dries Mertens. Filigranowy Belg sam wpisał się na listę strzelców w 72. minucie, jednak to wcale nie był koniec popisów gości w tym spotkaniu.

W 77. minucie kolejnego gola do swojego dorobku dorzucił Callejon, a kilkadziesiat sekund później okazji nie zmarnował Piotr Zieliński, który wszedł na boisko z ławki rezerwowych. W końcówce na placu boju zameldował się również Arkadiusz Milik, ale akurat jemu nie udało się powiększyć swojego dorobku strzeleckiego.

***

W równolegle rozgrywanym meczu Samdoria Genua podzieliła się punktami z Chievo Werona (1:1), a w podstawowym składzie gospodarzy znalazło się miejsce dla Karola Linettego, który przebywał na boisku do 58. minuty. Bartosza Bereszyńskiego tym razem zabrakło w kadrze "Sampy".

Czystego konta nie udało się w niedzielne popołudnie zachować Łukaszowi Skurupskiemu. Jego Empoli przegrało w delegacji z Cagliari (2:3).

Cały mecz w barwach Palermo rozegrał Thiago Cionek. Jego drużyna - która została już zdegradowana z Serie A - wygrała na swoim boisku z Genoą (1:0).