Atalanta Bergamo Palermo Cagliari Empoli Chievo Werona Fiorentina Genoa FC Crotone Inter Mediolan Juventus Turyn Lazio Rzym Bologna AC Milan Napoli Pescara Roma Sampdoria US Sassuolo Calcio Torino Udinese

Trwa koszmarna seria Interu Mediolan

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Włochy
Niedziela, 14 Maj 2017 14:46

Już przeszło dwa miesiące kibice Interu Mediolan czekają na zwycięstwo swojej drużyny. W niedzielnym spotkaniu 36. kolejki Serie A Nerazzurri przed własną publicznością przegrali 1:2 z US Sassuolo.

Luciano Spalletti nowym trenerem Interu? - KLIKNIJ!

Goście objęli prowadzenie w 36. minucie spotkania rozgrywanego na San Siro. Kolumbijski obrońca Interu Jeison Murillo w prosty sposób stracił piłkę na własnej połowie. Piłkarze Sassuolo przeprowadzili błyskawiczny kontratak, który celnym strzałem wykończył napastnik Pietro Iemmello.

Ten sam zawodnik jeszcze raz zaskoczył bramkarza Samira Handanovicia. Pięć minut po wznowieniu gry po przerwie Iemmello z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki, wykorzystując świetne podanie Hiszpana Pola Liroli.

Gospodarzy stać było tego popołudnia tylko na kontaktowego gola. W 70. minucie meczu rezerwowy Eder oddał płaski strzał z narożnika pola karnego, po którym piłka wpadła do bramki Sassuolo.

W ten sposób Inter doznał czwartej z rzędu porażki w Serie A. Jednocześnie był to już ósmy kolejny mecz, w którym Nerazzurri nie potrafili odnieść zwycięstwa.

Najświeższe doniesienia z Serie A na PilkaNożna.pl - KLIKNIJ!

Aktualnie zespół z Mediolanu zajmuje ósme miejsce w tabeli Serie A. Teoretycznie Inter ma jeszcze szansę na zajęcie szóstej pozycji, która gwarantuje prawo startu w eliminacjach Ligi Europy w następnym sezonie.