Atalanta Bergamo Palermo Cagliari Empoli Chievo Werona Fiorentina Genoa FC Crotone Inter Mediolan Juventus Turyn Lazio Rzym Bologna AC Milan Napoli Pescara Roma Sampdoria US Sassuolo Calcio Torino Udinese

Sampdoria rozgromiona, Linetty strzelił gola

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Włochy
Niedziela, 07 Maj 2017 16:53
Długo musiał na to czekać, ale w końcu się udało. Karol Linetty strzelił swojego pierwszego gola dla Sampdorii Genua w Serie A. Dla reprezentanta Polski niedzielny mecz będzie miał jednak słodko-gorzki smak, ponieważ jego zespół został rozbity w puch i pył przez Lazio Rzym.
Karol Linetty strzelił swojego pierwszego gola w Serie A (fot. Łukasz Skwiot)

Znajdujące się ostatnio w wyśmienitej formie Lazio było dość zdecydowanym faworytem niedzielnego starcia i nie trzeba było zbyt długo czekać na to, by przedmeczowe zapowiedzi potwierdziły się na boisku. Już bowiem w 2. minucie do głosu doszedł Balde Keita i gospodarze objęli prowadzenie.

Dramat drużyny z Genui miał się jednak dopiero rozpocząć, ponieważ w 18. minucie z boiska wyrzucony został Milan Skriniar, który faulował we własnym polu karnym. Piłkarz Sampdorii otrzymał czerwoną kartkę, a Lazio dostało jedenastkę, którą na gola zamienił Ciro Immobile.

Gospodarze nie zamierzali poprzestawać na dwóch trafieniach i mając rywala na łopatkach, postanowili nie okazywać mu żadnej litości. Co prawda, w 32. minucie gola kontaktowego strzelił wspomniany Linetty, który niespodziewanie znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i nie mógł się pomylić, ale był to jedynie łabędzi śpiew gości.

Jeszcze bowiem przed przerwą Lazio dołożyło kolejne trzy bramki. Pomiędzy 36. i 45. minutą do siatki trafiali kolejno Wesley HoedtFelipe Anderson (wykorzystał kolejnego karnego) i Stefan de Vrij. Nokaut na Stadio Olimpico.

W drugiej połowie Lazio kontrolowało przebieg wydarzeń na boisku i kiedy tylko nadarzyła się okazja, podwyższyło wynik. W 65. minucie gola na 6:1 strzelił Senad Lulic, a kilkadziesiąt sekund później na 7:1 podwyższył Immobile.

Kompletnie rozbici goście byli jeszcze w stanie odpowiedzieć trafieniem Fabio Quagliarelli, jednak był to gol na otarcie łez, który nie był w stanie zaćmić całkowitego obrazu niedzielnego spotkania.

W doliczonym czasie gry rozmiary porażki Sampdorii zmniejszył jeszcze Quagliarella, który pewnie pokonał bramkarza strzałem z jedenastu metrów.

Więcej goli na Stadio Olimpico już nie zobaczyliśmy i to gospodarze mogli się po końcowym gwizdku cieszyć z efektownej wygranej. Linetty przebywał na boisku od początku do końca, natomiast drugi z Polaków w kadrze Sampdorii - Bartosz Bereszyński spędził na placu boju 68 minut.

***

Co działo się na innych włoskich boiskach w równolegle rozegranych spotkaniach? Ze zwycięstwa mógł się cieszyć Łukasz Skorupski, którego Empoli pokonało przed własną publicznością Bolognę (3:1). Polak tym razem czystego konta nie zdołał zachować, ale zapisał na swoim koncie kilka niezłych interwencji.

Po raz kolejny rozczarował Inter Mediolan, który przegrał w delegacji z Genuą (0:1), a bliscy wyjazdowej porażki byli również piłkarze Fiorentiny, którzy rzutem na taśmę uratowali remis z Sassuolo (2:2).

Z Serie A pożegnało się z kolei Palermo, gdzie na co dzień występuje Thiago Cionek, obrońca reprezentacji Polski.