Atalanta Bergamo SPAL Cagliari Hellas Verona Chievo Werona Fiorentina Genoa FC Crotone Inter Mediolan Juventus Turyn Lazio Rzym Bologna AC Milan Napoli Benevento Roma Sampdoria US Sassuolo Calcio Torino Udinese

Wygrana Napoli w Rzymie. Asysta Piotra Zielińskiego

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Włochy
Niedziela, 09 Kwiecień 2017 22:40
SSC Napoli umocniło się na trzecim miejscu w tabeli Serie A. Drużyna Maurizio Sarriego pokonała w niedzielny wieczór Lazio Rzym (3:0) i powiększyła przewagę nad stołecznym rywalem do siedmiu punktów.
Piotr Zieliński wszedł z ławki i zaliczył asystę

Jeśli ktoś liczył na to, że na Stadio Olimpico od pierwszej minuty będzie mógł podziwiać w akcji Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika, ten musiał czuć się zawiedziony. Obaj reprezentanci Polski znaleźli się co prawda w meczowej kadrze Napoli, jednak decyzją trenera rozpoczęli zawody na ławce rezerwowych.

I bez naszych piłkarzy w podstawowym składzie Napoli od początku przeważało na boisku i w 25. minucie wyszło na prowadzenie. Marek Hamsik wyłożył piłkę z lewego skrzydła do Jose Callejona, a ten mając przed sobą praktycznie pustą bramkę, nie mógł spudłować.

Drużyna z Neapolu prezentowała się bardzo dobrze i na początku drugiej części spotkania podwyższyła prowadzenie. W 51. minucie Allan posłał znakomitą piłkę w pole karne Lazio, a tam dopadł do niej Lorenzo Insignie i sprytnym strzałem skierował ją do siatki.

Kiedy wynik był pewny i nic nie wskazywało na to, by Napoli mogło roztrwonić przewagę, Sarri zdecydował się na roszady personalne. W 74. minucie na boisku pojawił się Zieliński, który zwolnił Callejona, a w 83. minucie na placu boju zjawił się Milik, który zmienił Driesa Mertensa.

W doliczonym czasie gry wynik ustalił Insignie, a asystę przy jego trafieniu zaliczył Zieliński i trzy punkty na swoje konto dopisali piłkarze z Neapolu.