Atalanta Bergamo SPAL Cagliari Hellas Verona Chievo Werona Fiorentina Genoa FC Crotone Inter Mediolan Juventus Turyn Lazio Rzym Bologna AC Milan Napoli Benevento Roma Sampdoria US Sassuolo Calcio Torino Udinese

Wysokie wygrane Romy i Milanu

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Włochy
Niedziela, 09 Kwiecień 2017 16:57
Piłkarze Milanu i Romy nie mieli problemów z dopisaniem w niedzielne popołudnie kompletu punktów na swoje konta. Pierwsi gładko pokonali przed własną publicznością Palermo (4:0), natomiast drudzy wygrali w delegacji z Bologną (3:0).
Edin Dzeko znajduje się w w tym sezonie w znakomitej formie

Roma cały czas liczy się w walce o mistrzostwo Włoch, dlatego w meczu na Stadio Renato Dall'Ara interesowały ją wyłącznie trzy punkty. Jak się okazało, podopieczni Luciano Spallettiego nie zamierzali czekać na rozwój wypadków i od razu przeszli do ataku, co sprawiło, że już do przerwy prowadzili różnicą dwóch goli.

W 26. minucie pod bramką gospodarzy znalazł się Federico Fazio, który zachował najwięcej zimnej krwi w zamieszaniu po rzucie rożnym i z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki.

Jeszcze w pierwszej połowie na 2:0 podwyższył Mohamed Salah, którego na pozycję świetnym podaniem wypuścił Edin Dzeko. Egipcjanin wpadł w pole karne i sprytnym lobem pokonał wychodzącego bramkarza.

Na kwadrans przed końcem na listę strzelców udało się wpisać najlepszemu snajperowi Romy w tym sezonie. Bośniak ustalił wynik spotkania i przypieczętował zwycięstwo swojej drużyny

Cały mecz w barwach Romy rozegrał Wojciech Szczęsny, któremu udało się zachować kolejne czyste konto podczas tego sezonu ligowego w Serie A. 26-letni reprezentant Polski nie dał się pokonać w czternastym spotkaniu trwającej kampanii.

***

45 minut do rozstrzygnięcia o losach swojego meczu potrzebowali również piłkarze Milanu. Rossonerich byli bardzo dobrze dysponowani i jeszcze przed przerwą udało się im strzelić trzy gole. Już w 6. minucie wynik spotkania otworzył Suso, który popisał się fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego.

W 19. minucie na 2:0 podwyższył z kolei Mario Pasalić, który wykorzystał dobre dośrodkowanie od Suso i mimo asysty jednego z obrońców zdołał skierować piłkę do siatki. Działa zniszczenia - jeśli chodzi o pierwszą część spotkania - dopełnił Carlos Bacca, który celnym uderzeniem głową wykorzystał dobrą wrzutkę z prawego skrzydła.

Gospodarzom wciąż jednak było mało i dlatego w drugiej połowie udało się im podwyższyć prowadzenie. Bramkę na 4:0 strzelił Gerard Deulofeu. Jak się okazało, gol reprezentanta Hiszpanii był ostatnim, jaki tego dnia zobaczyli kibice na San Siro.

Pełne 90 minut w barwach gości rozegrał Thiago Cionek, który został ukarany żółtą kartką.

***

Co działo się na pozostałych włoskich stadionach w równolegle toczonych meczach? Gładkie zwycięstwo odnieśli piłkarze Udinese, który pokonali przed własną publicznością Genoę (3:0). Trzy punkty na swoje konto dopisali również zawodnicy Torino, którzy w delegacji wygrali z Cagliari (3:2).

Do sporej niespodzianki doszło na Stadio Ezio Scida, gdzie miejscowe Crotone pokonało Inter Mediolan (2:1).