Atalanta Bergamo Palermo Cagliari Empoli Chievo Werona Fiorentina Genoa FC Crotone Inter Mediolan Juventus Turyn Lazio Rzym Bologna AC Milan Napoli Pescara Roma Sampdoria US Sassuolo Calcio Torino Udinese
Liga włoska
Cały mecz Szczęsnego. Roma pokonała Sassuolo - Ligi zagraniczne - Włochy - Wydarzenia

Cały mecz Szczęsnego. Roma pokonała Sassuolo

Drukuj

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Włochy
Niedziela, 19 Marzec 2017 23:05

Kolejny występ Wojciecha Szczęsnego w Serie A. W niedzielnym spotkaniu zamykającym 29. kolejkę ligi włoskiej AS Roma na własnym stadionie zwyciężyła 3:1 z Sassuolo. Polski bramkarz rozegrał cały mecz w drużynie gospodarzy.

Wojciechowi Szczęsnemu nie udało się zachować czystego konta, ale i tak Roma pewnie pokonała Sassuolo (foto: Ł. Skwiot)

Porażka Milanu na zakończenie sezonu - KLIKNIJ!

Niedzielne zawody na Stadio Olimpico rozpoczęły się bardzo źle dla Romy. Kibice Giallorossich musieli przełknąć gorzką pigułkę w postaci gola dla Sassuolo już w dziewiątej minucie zmagań. Wynik spotkania otworzył Gregoire Defrel, który oddał efektowny strzał z pola karnego po podaniu od Domenico Berardiego. Przy uderzeniu francuskiego napastnika Szczęsny był bez szans – piłka kopnięta przez Defrela wpadła w okienko bramki strzeżonej przez reprezentanta Polski.

Zespół prowadzony przez trenera Luciano Spallettiego zdołał jednak w miarę szybko odpowiedzieć na trafienie dla Sassuolo. W 16. minucie do remisu doprowadził Argentyńczyk Leandro Paredes – pomocnik Romy oddał bardzo mocny i precyzyjny strzał po ziemi z dystansu, który sprawił, że piłka zatrzepotała w siatce bramki gości.

Jeszcze przed przerwą drużyna gospodarzy objęła prowadzenie 2:1. W doliczonym czasie pierwszej połowy Mohamed Salah z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki, dobijając strzał Stephana El Shaarawy'ego.

W trakcie drugiej połowy w Rzymie padła już tylko jedna bramka. W 68. minucie Edin Dżeko, który na boisko wszedł zaledwie osiem minut wcześniej, efektownie wymienił piłkę z Kevinem Strootmanem, po czym oddał celny strzał z pola karnego. Dla pochodzącego z Bośni i Hercegowiny napastnika było to już 21. trafienie w tym sezonie w Serie A.

Najświeższe doniesienia z Serie A na PilkaNożna.pl - KLIKNIJ!

AS Roma nadal pozostaje wiceliderem tabeli ligi włoskiej. Obecnie rzymska drużyna traci osiem punktów do wyprzedzającego ją Juventusu.