Atalanta Bergamo Palermo Cagliari Empoli Chievo Werona Fiorentina Genoa FC Crotone Inter Mediolan Juventus Turyn Lazio Rzym Bologna AC Milan Napoli Pescara Roma Sampdoria US Sassuolo Calcio Torino Udinese

AC Milan z pewnym zwycięstwem

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Włochy
Sobota, 04 Marzec 2017 22:39
AC Milan cały czas ma szansę na zajęcie jednego z czołowych miejsc w tabeli Serie A na koniec sezonu. Rossoneri dzisiaj do swojego dorobku dołożyli kolejne zwycięstwo.

Przed dzisiejszym spotkaniem AC Milan zajmował siódme miejsce i miał aż dwanaście punktów przewagi nad jedenastym w stawce Chievo Werona. Rossoneri byli faworytem meczu rozgrywanego na San Siro.

Mecz mógł podobać się od pierwszych minut spotkania. Po pierwszej połowie trudno było jednak wskazać faworyta do zwycięstwa. Po 45 minutach gry mieliśmy remis 1:1.

Taki wynik utrzymywał się przez długi czas. Dopiero w ostatnich 20 minutach AC Milan podkręcił tempo spotkania. Carlos Bacca oraz Gianluca Lapadula wpisali się na listę strzelców, a Rossonerri wygrali aż 3:1 na San Siro.

Dzięki tej wygranej AC Milan wskoczył na szóste miejsce w ligowej stawce.