Atalanta Bergamo Palermo Cagliari Empoli Chievo Werona Fiorentina Genoa FC Crotone Inter Mediolan Juventus Turyn Lazio Rzym Bologna AC Milan Napoli Pescara Roma Sampdoria US Sassuolo Calcio Torino Udinese

Puchar Włoch: Fiorentina rywalem Napoli w ćwierćfinale

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Włochy
Środa, 11 Styczeń 2017 20:15

Fiorentina będzie rywalem Napoli w ćwierćfinale Pucharu Włoch. W środowym meczu 1/8 finału tych rozgrywek zespół z Florencji rzutem na taśmę pokonał 1:0 Chievo Werona, dzięki czemu zapewnił sobie awans do kolejnej rundy zmagań.

Higuain przegrał w sądzie z Napoli - KLIKNIJ!

W środowym spotkaniu rozegranym na Stadio Artemio Franchi we Florencji padła tylko jedna bramka. Federico Bernardeschi pewnie wykorzystał rzut karny w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, dając swojej drużynie skromne zwycięstwo 1:0. Bramka włoskiego skrzydłowego okazała się być trafieniem na wagę awansu Fiorentiny do ćwierćfinału Pucharu Włoch.

Oba zespoły kończyły ten mecz w dziesiątkę. Jeszcze przed przerwą dwie żółte kartki obejrzał serbski pomocnik Chievo, Ivan Radovanović. Z kolei w drugiej połowie z boiska został wyrzucony Mauro Zarate, który brutalnie sfaulował jednego z piłkarzy drużyny gości.

Najświeższe doniesienia z Serie A na PilkaNożna.pl - KLIKNIJ!

W ćwierćfinale Fiorentina zmierzy się z Napoli, w barwach którego występują Piotr Zieliński oraz Arkadiusz Milik. Spotkanie tych zespołów zostanie rozegrane 24 stycznia w Neapolu.