Skromna wygrana Sportingu w lidze

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Portugalia
Niedziela, 27 Listopad 2016 10:40

Sporting pozostaje wiceliderem tabeli ligi portugalskiej. W sobotnim meczu 11. kolejki tych rozgrywek zespół z Lizbony wygrał 1:0 na wyjeździe z Boavistą Porto.

Nuno Espirito Santo rozstał się z FC Porto - KLIKNIJ!

Gola na wagę trzech punktów dla Sportingu strzelił napastnik Bas Dost, który w 25. minucie wykorzystał podanie Gelsona Martinsa. Dla 27-letniego Holendra była to już siódma bramka w lidze portugalskiej w tym sezonie.

Mecz z Boavistą drużyna z Lizbony kończyła w okrojonym składzie. Na dziesięć minut przed końcem zmagań drugą żółtą kartkę obejrzał środkowy obrońca Ruben Semedo.

Dla Sportingu było to drugie z rzędu i siódme w całym sezonie ligowe zwycięstwo. W tej chwili ekipa trenera Jorge'a Jesusa zajmuje drugie miejsce w tabeli, ze stratą dwóch punktów do prowadzącej Benfiki (lider rozegrał o jeden mecz mniej niż Sporting).

7 grudnia Sporting zmierzy się z Legią Warszawa w spotkaniu ostatniej kolejki fazy grupowej Champions League. Stawką meczu w stolicy Polski będzie trzecie miejsce w grupie F i awans do fazy pucharowej Ligi Europy.