Sporting zremisował w lidze portugalskiej

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Portugalia
Niedziela, 02 Październik 2016 11:40

Sporting zremisował 3:3 w wyjazdowym meczu z Vitorią Guimaraes w siódmej kolejce ligi portugalskiej. Dla drużyny z Lizbony to pierwsze w tym sezonie spotkanie zakończone podziałem punktów.

Po pierwszej połowie sobotniego meczu w Guimaraes wydawało się, że Sporting bez większych problemów sięgnie po komplet punktów. Goście ze stolicy Portugalii prowadzili bowiem 2:0, a gole strzelali Lazar Marković oraz Sebastian Coates.

Po przerwie podopieczni trenera Jorge Jesusa zaprezentowali się jednak dużo słabiej. Co prawda w 71. minucie Elias podwyższył prowadzenie swojego zespołu na 3:0, ale w końcówce Sporting pozwolił gospodarzom na odrobienie strat.

Dwie bramki Moussy Maregi w ciągu zaledwie 120 sekund oraz trafienie Tiquinho Soaresa dały Vitorii Guimaraes cenny punkt w starciu z wyżej notowanym rywalem.

Po siedmiu rozegranych spotkaniach Sporting z dorobkiem 16 punktów zajmuje trzecią lokatę w tabeli ligi portugalskiej.

Drużyna z Lizbony jest grupowym rywalem Legii Warszawa w Lidze Mistrzów. Drugie starcie Sportingu z mistrzami Polski odbędzie się 7 grudnia (w pierwszym spotkaniu ekipa z Portugalii zwyciężyła 2:0 na swoim stadionie).