Portugalskie zmiany. Gra o Chińczyka

Drukuj Email
Font Size Larger Font Smaller Font

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Portugalia
Wtorek, 16 Luty 2016 07:17
Chiński sponsor tytularny, a także napływ piłkarzy i trenerów z najludniejszego państwa świata. O nowych porządkach w portugalskiej Segunda Liga zrobiło się ostatnio głośno. I nawet jeśli niektóre punkty umowy zostały przerysowane, warto się przyjrzeć azjatyckiej ofensywie w ojczyźnie Cristiano Ronaldo.

Chiński kapitał wkracza do portugalskiego futbolu (foto: P.Kapusta)

Czy gol Suareza po asyście Messiego powinien zostać uznany? Oczywiście, że nie! - KLIKNIJ!

Znalezienie sponsora tytularnego dla ligi piłkarskiej nie jest łatwym zadaniem. Obecnie takiego partnera nie ma polska ekstraklasa, a tym bardziej I liga. W Portugalii najwyższa klasa rozgrywkowa ma podpisaną umowę z koncernem NOS. Od przyszłego sezonu także w nazwie zmagań drugoligowych pojawi się człon oznaczający sponsora, będzie to chińska firma Ledman.

Zresztą jest to tylko jeden z elementów powstającej w ostatnim czasie portugalsko-chińskiej sieci połączeń futbolowych. Qi Chen, mieszkający od kilku lat na Półwyspie Iberyjskim biznesmen, w 2014 roku założył nieopodal Setubal klub Oriental Dragon FC. Nie wyczerpało to jego planów i niedawno wykupił 70 procent udziałów w trzecioligowym Torreense, w którego kadrze znalazło się także pięciu chińskich zawodników.

Znacznie szerszym echem odbijają się jednak efekty niedawnej wizyty w Azji Pedro Proency. Znany były arbiter jest obecnie prezesem organizacji zrzeszającej kluby z dwóch najwyższych klas rozgrywkowych. Wiele wskazuje na to, że finał Taca CTT (Pucharu Ligi) 2016-17 może się odbyć w Hongkongu. Najistotniejszy z punktu widzenia życia piłkarskiego w Portugalii jest jednak wynegocjowany kontrakt sponsorski.

(...)

Leszek BARTNICKI


Cały tekst można znaleźć w najnowszym numerze Tygodnika "Piłka Nożna"
Portugalskie zmiany. Gra o Chińczyka
 
Podziel się newsem

 
Wyniki
 
 
3 kolejka
 
  Więcej  
 
Tabela
 
 
3 kolejka
 
  Więcej  
 
Strzelcy
 
 
3 kolejka
 
  Więcej  
 
Wydarzenia
 
   
 
Więcej
 

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji