Bayern Monachium Bayer Leverkusen Borussia Dortmund Borussia Mönchengladbach VfL Wolfsburg FC Schalke 04 Mainz Hertha BSC Berlin SC Freiburg FC Augsburg Hamburger SV Werder Brema RB Leipzig TSG 1899 Hoffenheim Eintracht Frankfurt VfB Stuttgart FC Koeln Hannover 96

Pewne zwycięstwo Schalke nad Stuttgartem

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Niemcy
Niedziela, 10 Wrzesień 2017 19:52
Schalke Gelsenkirchen nie zawiodło na własnym terenie i odniosło zwycięstwo nad VfB Stuttgart. Przyjezdni nie mieli zbyt wiele do powiedzenia w tym spotkaniu.

Po dwóch pierwszych kolejkach obydwie drużyny miały na swoim koncie po trzy punkty na swoim koncie. W dzisiejszym starciu przewaga Schalke nie podlegała dyskusji.

Gospodarze na prowadzenie wyszli już w 4. minucie spotkania. To wtedy Nabil Bentaleb zdobył pierwszą bramkę w tym meczu wykorzystując rzut karny.

Jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy Stuttgart doprowadził do wyrównania. W 40. minucie Chadrac Akolo zdobył bramkę na 1:1.

W drugiej części meczu już tylko Schalke miało cokolwiek do powiedzenia. Naldo oraz Guido Burgstaller - to oni zdobywali kolejne bramki, a dzięki temu Schalke ostatecznie wygrało 3:1.