Bayern Monachium Bayer Leverkusen Borussia Dortmund Borussia Mönchengladbach VfL Wolfsburg FC Schalke 04 Mainz Hertha BSC Berlin SC Freiburg FC Augsburg Hamburger SV Werder Brema RB Leipzig TSG 1899 Hoffenheim Eintracht Frankfurt VfB Stuttgart FC Koeln Hannover 96

Superpuchar Niemiec dla Bayernu Monachium!

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Niemcy
Sobota, 05 Sierpień 2017 22:35
Nareszcie wielkie granie rozpoczęło się w Niemczech. Tradycyjnie sezon wystartował od spotkania o Superpuchar Niemiec. W starciu o to niezwykle cenne trofeum Borussia Dortmund zmierzyła się z Bayernem Monachium.

Dla polskich kibiców dzisiejszy mecz był ciekawy jeszcze z jednego powodu. Otóż mogliśmy po raz kolejny oglądać rywalizację polskich zawodników. Łukasz Piszczek wybiegł w pierwszym składzie Borussii Dortmund, natomiast Robert Lewandowski zagrał w barwach Bayernu Monachium.

Na pierwszego gola w meczu o Superpuchar Niemiec nie musieliśmy długo czekać. Już w 12. minucie Martinez zanotował katastrofalną w skutkach stratę, którą wykorzystał Pulisić.

Jednak odpowiedź Bayernu była natychmiastowa. Już po zaledwie sześciu minutach Kimmich fenomenalnie dograł do Lewandowskiego, któremu nie pozostało nic innego jak skuteczne zakończenie akcji. 1:1 po 45 minutach świetnej pierwszej połowy.

Druga część meczu również mogła się podobać. Na gola musieliśmy zaczekać do 72. minuty, kiedy to Borussia wyprowadziła fantastyczny szybki atak. Aubameyang otrzymał kapitalne prostopadłe podanie i w sytuacji sam na sam zachował spokój przerzucając piłkę nad bramkarzem Bayernu.

Borussia była bardzo blisko ostatecznego zwycięstwa. Jednak w 88. minucie Kimmich dobrze zachował się w zamieszaniu w polu karnym doprowadzając do wyrównania 2:2.

Do rozstrzygnięcia niezbędne były rzuty karne. W konkursie "jedenastek" lepsi okazali się piłkarze Bayernu i to oni zdobyli Superpuchar Niemiec.