Bayern Monachium Bayer Leverkusen Borussia Dortmund Borussia Mönchengladbach VfL Wolfsburg FC Schalke 04 Mainz Hertha BSC Berlin SC Freiburg FC Augsburg Hamburger SV Werder Brema RB Leipzig TSG 1899 Hoffenheim Eintracht Frankfurt VfB Stuttgart FC Koeln Hannover 96

Niemcy: Zwycięstwo drużyny Soboty

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Niemcy
Piątek, 21 Kwiecień 2017 20:40

W piątek rozpoczęła się 30. kolejka drugiej ligi niemieckiej. Ważne trzy punkty zdobyło FC St. Pauli, które pokonało 3:1 Fortunę Dusseldorf na wyjeździe. W drużynie gości wystąpił polski skrzydłowy, Waldemar Sobota.

Bundesliga: Schalke lepsze od Byków - KLIKNIJ!

Wszystkie gole w piątkowym spotkaniu rozgrywanym na obiekcie Esprit Arena padły dopiero w trakcie drugiej połowy. Gospodarze objęli prowadzenie w 72. minucie po celnym strzale obrońcy Andre Hoffmanna.

Końcówka zawodów należała jednak do gości z Hamburga. Zaledwie sześć minut po bramce dla Fortuny do wyrównania doprowadził Philipp Ziereis. W 83. minucie było już 2:1 dla St. Pauli, a piłkę do siatki gospodarzy posłał pomocnik Christopher Buchtmann.

Ostatecznie drużyna FC St. Pauli cieszyła się ze zwycięstwa 3:1. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik rywalizacji ustalił Marokańczyk Aziz Bouhaddouz.

Fortuna Dusseldorf kończyła to spotkanie w dziewiątkę. Już w 66. minucie drugą żółtą kartką ukarany został Adam Bodzek. Z kolei osiem minut przed zakończeniem gry sędzia wyrzucił z boiska autora jedynej bramki dla gospodarzy, Hoffmanna.

Pełne 90 minut w ekipie gości rozegrał Waldemar Sobota. Dla byłego reprezentanta Polski to 28. występ na zapleczu Bundesligi w tym sezonie.

Dzięki piątkowej wygranej FC St. Pauli wyprzedziło w tabeli Fortunę Dusseldorf. Obecnie drużyna Soboty zajmuje 11. miejsce w ligowej klasyfikacji.

Fortuna Dusseldorf – FC St. Pauli 1:3 (0:0)

1:0 – Andre Hoffmann (72)

1:1 – Philipp Ziereis (78)

1:2 – Christopher Buchtmann (83)

1:3 – Aziz Bouhaddouz (90+3)