Bayern Monachium Bayer Leverkusen Borussia Dortmund Borussia Mönchengladbach VfL Wolfsburg FC Schalke 04 Mainz Hertha BSC Berlin SC Freiburg FC Augsburg Hamburger SV Werder Brema RB Leipzig TSG 1899 Hoffenheim Eintracht Frankfurt FC Inglostadt FC Koeln SV Darmstadt 1898

Niespodziewana porażka Schalke

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Niemcy
Niedziela, 16 Kwiecień 2017 19:28
Darmstadt pokonało przed własną publicznością Schalke 04 Gelseknirchen 2:1. Ostatnia drużyna Bundesligi zmniejszyła stratę do przedostatniego Igolstadt do 10 punktów. Najświeższe doniesienia z Bundesligi na PilkaNożna.pl - KLIKNIJ!

Czerwona latarnia niemieckiej ekstraklasy już w 11. minucie objęła prowadzenie. Marcel Heller wyłożył piłkę Mario Vranciciowi, a ten tylko dopełnił formalności i zdobył pierwszą bramkę w spotkaniu.

Po zmianie stron Schalke zabrało się do odrabiania strat. Goście w 59. minucie zmarnowali kapitalną szansę na remis - rzutu karnego nie wykorzystał Guido Burgstaller, ale jego intencje wyczuł golkiper gospodarzy.

Przyjezdni dopięli swego na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry. Aogo dośrodkował w pole karne do Coke, a ten doprowadził do wyrównania.

Radość Schalke trwała nieco ponad 15 minut. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry o zwycięstwie miejscowych przesądził Gondorf i zapewnił swojej ekipie trzy punkty.