Bayern Monachium Bayer Leverkusen Borussia Dortmund Borussia Mönchengladbach VfL Wolfsburg FC Schalke 04 Mainz Hertha BSC Berlin SC Freiburg FC Augsburg Hamburger SV Werder Brema RB Leipzig TSG 1899 Hoffenheim Eintracht Frankfurt FC Inglostadt FC Koeln SV Darmstadt 1898

Odrodzenie Borussii, wielki powrót Reusa

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Niemcy
Sobota, 15 Kwiecień 2017 17:33
Piłkarze Borussii Dortmund najwyraźniej otrząsnęli się po wtorkowym zamachu w drodze na mecz Ligi Mistrzów. Szoku przynajmniej nie było widać na boisku, gdzie BVB ograło Eintracht Frankfurt 3:1.
Reus pauzował od początku marca (fot. Łukasz Skwiot)

Marco Reus z powodu kolejnej z wielu jego kontuzji, nie mógł pomóc drużynie w meczu Ligi Mistrzów z AS Monaco. Niemiec nie grał od początku marca. Tymczasem wystarczył mu dwie minuty w meczu z Eintrachtem, by wrócić do drużyny z przytupem. Reus piętą wykorzystał dogranie Ousmane Dembele i zdobył bramkę.

Borussia grała tego dnia dobre spotkanie, ale straciła prowadzenie po pięknym strzale z około 20 metrów Marco Fabiana. Równie pięknym trafieniem odpowiedział jednak Sokratis Papastatopulos, a wynik spotkania w końcówce meczu ustalił Pierre-Emerick Aubameyang.

Znakomite widowisko zobaczyli kibice w Sinsheim, gdzie TSG 1899 Hoffenheim pokonało Borussię Moenchengladbach aż 5:3. O połowę mniej goli strzelono w Lipsku, gdzie RB pokonał SC Freiburg 4:0. W ten sposób beniaminek zapewnił sobie miejsce w czołowej czwórce tabeli Bundesligi i grę przynajmniej w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Do podstawowego składu VfL Wolfsburg po tygodniowej przerwie wrócił Jakub Błaszczykowski, który rozegrał całe spotkanie z Ingolstadt. "Wilki" wygrały 3:0, dzięki czemu oddaliły się od strefy spadkowej na pięć punktów. Niezwykle istotne zwycięstwo odniosło FSV Mainz. Walczący o utrzymanie piłkarze z Moguncji przerwali serię sześciu porażek z rzędu, w czym pomógł im John Brooks. Obrońca Herthy Berlin strzelił gola samobójczego, który okazał się jedynym trafieniem w tym spotkaniu.

Interesująco było też w Augsburgu, gdzie kończący mecz w dziewięciu gospodarze pokonali FC Koeln 2:1. Pawła Olkowskiego zabrakło w kadrze meczowej, choć ostatnio zasiadał na ławce rezerwowych.