Bayern Monachium Bayer Leverkusen Borussia Dortmund Borussia Mönchengladbach VfL Wolfsburg FC Schalke 04 Mainz Hertha BSC Berlin SC Freiburg FC Augsburg Hamburger SV Werder Brema RB Leipzig TSG 1899 Hoffenheim Eintracht Frankfurt VfB Stuttgart FC Koeln Hannover 96

BVB w półfinale Pucharu Niemiec

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Niemcy
Wtorek, 14 Marzec 2017 20:15
Borussia Dortmund pokonała Sportfreunde Lotte w meczu ćwierćfinału Pucharu Niemiec. W spotkaniu tym wystąpiło trzech Polaków.
Ousmane Dembele znów był jednym z najlepszych na boisku (fot. Łukasz Skwiot)

Dziś zakończyła się piękna przygoda Sportfreunde Lotte. Trzecioligowiec po wyeliminowaniu Werderu Brema, Bayeru Leverkusen i TSV 1860 Monachium dotarli aż do ćwierćfinału Pucharu Niemiec, który miał zostać rozegrany 28 lutego. Ze względu na intensywne opady deszczu ze śniegiem mecz odwołano. Nawet dwa tygodnie później murawa w Lotte nie nadawała się jednak do gry, toteż dzisiejszy mecz rozegrano w pobliskim Osnabrueck.

Piłkarze Sportfreunde wiedząc, że nie mają nic do stracenia atakowali nadspodziewanie często. Trzecioligowcy pokazali się z dobrej strony, zwłaszcza na początku meczu. Mieli także znakomitą okazję na objęcie prowadzenia, ale Tim Wendel przegrał pojedynek z Romanem Buerkim. Do przerwy było więc 0:0.

W drugiej połowie Borussia nie dała już jednak zbyt wielu okazji rywalom. W 57. minucie Ousmane Dembele przeprowadził kilkudziesięciometrowy rajd i fantastyczną asystą wyłożył piłkę Christianowi Pulisiciowi, który otworzył wynik spotkania. Dziesięć minut później Andre Schuerrle podwyższył wynik spotkania na 2:0, a w końcówce meczu Marcel Schmelzer strzelił trzeciego gola po uderzeniu z rzutu wolnego i błędzie bramkarza Benedikta Fernandeza.

W meczu w Osnabrueck zagrało trzech Polaków. W pierwszej połowie wyjątkowo ciekawe były pojedynki Łukasza Piszczka z Jarosławem Lindnerem. Obrońca BVB zagrał świetne spotkanie, ale w starciach z byłym piłkarzem Hannover 96 musiał się nadspodziewanie wiele natrudzić. Słabiej zagrał za to Andre Dej. 25-latek został zmieniony w 62. minucie gry.

W półfinale Pucharu Niemiec Borussia Dortmund zagra z Bayernem Monachium.

Sportfreunde Lotte - Borussia Dortmund 0:3
Gole: Pulisić 57, Schuerrle 66, Schmelzer 83