Bayern Monachium Bayer Leverkusen Borussia Dortmund Borussia Mönchengladbach VfL Wolfsburg FC Schalke 04 Mainz Hertha BSC Berlin SC Freiburg FC Augsburg Hamburger SV Werder Brema RB Leipzig TSG 1899 Hoffenheim Eintracht Frankfurt FC Inglostadt FC Koeln SV Darmstadt 1898

Niespodzianki w Berlinie i Lipsku

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Niemcy
Sobota, 11 Marzec 2017 17:41
Do sporych niespodzianek doszło w dwóch meczach 24. kolejki Bundesligi. Hertha Berlin pokonała przed własną publicznością Borussię Dortmund, a VfL Wolfsburg wygrało na wyjeździe z RB Lipsk.

Spotkanie w Berlinie bardzo źle rozpoczęło się dla Borussii. Już w 11. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Ibisević dośrodkował w pole karne do Salomona Kalou, a ten tylko dopełnił formalności i wpakował piłkę do pustej bramki.

Cztery minuty później Iworyjczyk powinien cieszyć się z drugiego gola. Kalou przeprowadził indywidualną akcję, którą zakończył strzałem z linii pola karnego, ale genialną interwencją popisał się Roman Burki, odbijając futbolówkę na korner.

Po zmianie stron goście stworzyli pierwszą groźną sytuację i od razu doprowadzili do remisu. W 55. minucie Shinji Kagawa podał do Aubameyanga, który mocnym strzałem z pola karnego nie dał szans golkiperowi gospodarzy na skuteczną interwencję.

Na decydującą akcję musieliśmy poczekać do 71. minuty. Do rzutu wolnego z 18. metrów podszedł Marvin Plattennhardt i pięknym uderzeniem zapewnił Hercie zwycięstwo nad BVB!

Łukasz Piszczek przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

***

Powody do zadowolenia miał za to Jakub Błaszczykowski, który rozegrał cały mecz w barwach VfL Wolfsburg. Wilki pokonały na wyjeździe RB Lipsk 1:0.

Kluczowa dla losów spotkania okazała się akcja z 9. minuty. Daniel Didavi dograł w pole karne do Mario Gomeza, który stanął oko w oko z bramkarzem gospodarzy i mocnym strzałem pod poprzeczkę zapewnił gościom trzy punkty.